Jak odzyskać pewność siebie?

Jeśli pogubiłeś się i twoja wiara w siebie gdzieś znikła, nie martw się. Już niebawem przeczytasz jak być pewnym siebie bez względu na to co się dzieje. Zanim jednak przejdziemy do tego jak odzyskać pewność siebie powinieneś w pierwszej kolejności zrozumieć, co spowodowało, że ją utraciłeś.

Jeśli nie wiesz jak być pewnym siebie, to zapewne dlatego że przestałeś myśleć o sobie i swoich zdolnościach w pozytywny sposób. Pamiętaj jednak, że niegdyś nie było dla ciebie granic i nie miałeś tego typu problemów. Marzyłeś o rzeczach wielkich i snułeś ambitne plany. Skąd więc te nagłe kłopoty? Dokładnie rzecz ujmując jeśli straciłeś pewność siebie, oznacza to, że stały trzy następujące rzeczy:

  • Zacząłeś wątpić w siebie i swoje zdolności. Zakwestionowałeś swoją realną wartość, zdolność do odnoszenia sukcesów i celów, które sobie wyznaczasz.
  • Te wątpliwości zaprowadziły cię do zmiany myślenia na negatywne. W ten sposób zapoczątkowałeś myślenie o własnej osobie i swoich umiejętnościach w sposób odejmujący im wartości.
  • Zmiana myślenia na negatywne z kolei sprawiła, że wewnątrz twojego umysłu powstał brak pewności siebie. To ważne, żebyś wiedział, że to nie jakieś zewnętrzne wydarzenie poza twoim umysłem jest przyczyną twojego zwątpienia. To nie kwestia utraty pracy czy zerwania z dziewczyną, ale właśnie zmiana wewnątrz ciebie.

Jak odzyskać pewność siebie i nigdy więcej jej nie utracić?

Główny przekaz jest taki, że utracona pewność siebie powstaje na skutek zmian w myśleniu na własny temat. Jeśli zaczynasz postrzegać siebie i swoje umiejętności bardziej negatywnie, tworzysz pole dla utraty wiary i zwątpienia. W takim wypadku, aby odzyskać pewność siebie zamiast ją nieustannie tracić, postaraj się zadziałać odwrotnie.

W rzeczy samej cały sekret tego jak odzyskać pewność siebie sprowadza się do jednej rzeczy. Musisz zacząć myśleć o sobie w pozytywnych kategoriach! Czy też jak to się po prostu mawia: musisz uwierzyć w siebie. Idąc dalej tym tropem, aby nigdy więcej nie martwić się o swoją pewność siebie, musimy nauczyć się nie poddawać wątpliwościom co do własnej wartości i nabytych umiejętności. Oto jak być pewnym siebie w przyszłości.

Nie ma znaczenia czy akurat zmagasz się z wieloma wątpliwościami. Już niedługo nauczysz się jak je pokonywać i eliminować na dobre, jeszcze zanim zdążą rozgościć się w twojej głowie. Powinieneś jednak raz na zawsze zapamiętać, że uwolnienie się od wątpliwości to klucz do przezwyciężenia problemów z pewnością siebie.

Prawda jest taka, że nie musisz ćwiczyć, zrzucać nadwagi, zarabiać mnóstwo pieniędzy, nosić drogich ubrań ani wyglądać jak model. To wszystko nie stanowi głównego źródła, z którego płynie prawdziwa pewność siebie. Jedyne co musisz zrobić, to nauczyć się myśleć o sobie w pozytywny sposób i oceniać swoje umiejętności tak, by nie poddać się zwątpieniu.

A ponieważ z łatwością możesz wpływać na własne myśli i zacząć działać, już teraz przeprowadź na sobie eksperyment. Przez pięć minut lub mniej zacznij myśleć o sobie w dobry sposób, zapomnij o swoich problemach i postaraj się utwierdzić się w przekonaniu, że ty i twoja pewność siebie jesteście nienaruszalni. Myśl pozytywnie, zacznij znajdować plusy swojego aktualnego położenia. Jeśli uda ci się choć przez chwilę utrzymać ten stan umysłu, oznacza to, że właśnie za sprawą własnego intelektu stałeś się bardziej pewny siebie, niż byłeś jeszcze chwilę wcześniej. To takie proste! Żadnej trudnej do pojęcia filozofii i żadnych czasochłonnych ćwiczeń! Teraz już wiesz jak odzyskać pewność siebie i jak być pewnym siebie przez cały czas. Rozwiązanie od początku było na wyciągnięcie ręki.

Artur Arbuz

Share