Główna » Lajfstajl » Jak kupić dobrą sofę do recepcji?

Jak kupić dobrą sofę do recepcji?

Pierwsze wrażenie ma ogromne znaczenie w wielu życiowych sytuacjach, także tych zawodowych. Z tego względu, firmowa recepcja powinna stanowić wizytówkę biura. W tym celu, konieczne jest nie tylko dbanie o jej czystość i funkcjonalność, ale przede wszystkim o ładny wystrój. Elementem każdej recepcji powinna być wygodna kanapa. Radzimy, jakich cech powinniśmy szukać w kanapie do recepcji podczas jej wybierania.

Dlaczego biurowa recepcja jest taka ważna?

Recepcja to jedno z najważniejszych miejsc w każdym biurze. To tam klienci mają pierwszy kontakt z firmą i właśnie wtedy najczęściej wyrabiają sobie o niej zdanie. Zazwyczaj recepcja jest także miejscem, w którym oczekują na nas klienci i różni interesanci.

Bez względu na to, czy recepcja znajduje się w osobnym pomieszczeniu, czy tylko w wydzielonej w tym celu strefie, powinna być wygodnym i dobrze zaaranżowanym kącikiem, w którym goście odwiedzający biuro od razu poczują się swobodnie i spokojnie czekać będą na umówione spotkanie lub wykonanie usługi. Aby zapewnić im wygodę, trzeba wyposażyć recepcję w odpowiednią sofę  – radzi ekspert reprezentujący firmę MEBLANT.

Sofa w recepcji będzie pełnić funkcję reprezentacyjną w danym pomieszczeniu, dlatego musi być wygodna i elegancka.

Jak wybrać sofę do recepcji?

Sofy różnią się między sobą licznymi szczegółami, w tym rodzajem materiału, jakim są obite. Zwykle w sklepach meblowych znaleźć można meble tapicerowane skórą lub tzw. ekoskórą oraz takie, które nawiązują zarówno do trendów nowoczesnych, jak i do biur utrzymanych w stylistyce retro. Należy pamiętać, aby wybrany kolor i materiał kanapy współgrał z wystrojem panującym w recepcji.

Ponadto, poszukując sofy do recepcji, warto kierować się takimi kryteriami, jak w przypadku mebla wypoczynkowego do salonu. W biurze większy nacisk postawić należy na praktyczne cechy, niż na indywidualne upodobania.

Dobra sofa do recepcji musi również:

  • być łatwa do utrzymania czystości,
  • posiadać solidny stelaż, aby nie zaczęła trzeszczeć przy wstawaniu lub siadaniu,
  • mieć tapicerkę z wysoko-gatunkowego materiału o właściwościach odpornych na wsiąkanie rozlanych płynów, ścieranie i zdarcie,
  • mieć mocne szwy (całość sofy musi być solidnie zespolona, bez niezbyt ładnych, odchodzących od niej nitek),
  • posiadać siedzisko wykonane z pianki o odpowiedniej grubości, która zapewnia wysoki komfort siedzenia i nie odkształca się po krótkiej chwili siedzenia.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share