Główna » Sposób na związek » Jak flirtować? 5 sposobów na podgrzanie atmosfery

Jak flirtować? 5 sposobów na podgrzanie atmosfery

Flirt nie należy do umiejętności, których nabywa się z dnia na dzień. Albo od urodzenia wiesz jak flirtować, albo potrzebujesz wielu prób i błędów, aby osiągnąć cel. Na szczęście sporządziliśmy dla ciebie poradnik, dzięki któremu lepiej przygotujesz się do następnego podrywu.

Jak flirtować z dziewczyną?

Jak flirtować z dziewczyną, żeby nie wydać się zbyt nachalnym? To sztuka, w której trudno osiągnąć mistrzostwo. Musisz mówić i robić odpowiednie rzeczy w odpowiednim momencie, ale nie możesz przy tym przesadzić. W rzeczywistości istnieje kilka prostych technik, które pomogą ci wyprzedzić innych facetów w sztuce flirtu.

Bądź sobą

Co oznaczają te magiczne słowa? Jeśli chcesz wiedzieć jak flirtować z dziewczyną, nie możesz udawać kogoś, kim nie jesteś. To całkiem proste. Nie próbuj się popisywać ani nie zgrywaj twardziela lub żartownisia. Powinieneś raczej trzymać się swojego prawdziwego poczucia humoru, pytać o to, co cię rzeczywiście interesuje i mówić to, co myślisz. Bądź szczery, uśmiechaj się i patrz jej w oczy. Pamiętaj, że najlepszym sposobem na to jak flirtować z dziewczyną jest pokazać jej, jaki jesteś naprawdę.

Panuj nad swoim ciałem

Mowa ciała to twoje podstawowe narzędzie. Jeśli chcesz wypaść na osobę otwartą i przyjaźnie nastawioną, nie garb się, nie wyginaj nadmiernie oraz kiedy musisz skrzyżować ramiona lub trzymać ręce w kieszeni postaraj się robić to z luzem. Zwróć swoje ciało w jej stronę, odpręż ramiona. Uśmiechaj się i utrzymuj kontakt wzrokowy, ale staraj się przy tym nie gapić jak jakiś maniak. Bądź pozytywnie nastawiony, a twoje ciało samo to okaże!

Panuj nad tym, co mówisz

Jak flirtować z dziewczyną, o której praktycznie nic nie wiesz? Zacznij od bycia szczerym, jeśli coś podoba ci się w niej już na pierwszy rzut oka, nie wstydź się i spraw jej komplement. Dobrze jednak, by nie było to nic oczywistego, nie używaj też komplementów i cytatów zasłyszanych w filmach. Postaraj się raczej samodzielnie wymyślić jakiś mądry sposób pochwalenia jej wyglądu lub charakteru. W ten sposób pozostaniesz sobą także w kwestii prawienia komplementów.

Jeśli ona nie zrobi tego pierwsza, nie klnij ani nie używaj wulgarnych żartów. To ona wyznacza tutaj standardy. Tak samo sprawa ma się w sytuacji, kiedy zacznie nazywać cię pieszczotliwie, na przykład „słonko” lub „kochany”, dopiero wtedy możesz pomyśleć o tym, jak się jej odwdzięczyć podobnym zwrotem. Kiedy już wybadasz jej poczucie humoru, możesz się z nią trochę podroczyć. Jednak nigdy nie wspominaj nic o jej wadze, z miejsca przestanie się dobrze bawić i zacznie kojarzyć cię ze złymi rzeczami. Przede wszystkim jednak uważnie słuchaj. Staraj się nadążać za tematami, o których mówi, a kiedy coś cię zainteresuje, pytaj.

Celuj w bycie bliżej

Kiedy już wysłałeś wystarczająco dużo sygnałów, a ona też obdarzyła cię oznakami zainteresowania, czas przypomnieć sobie, po co flirtujesz. Postaraj się więc w subtelny sposób złamać barierę dotyku. Jeśli dasz jej odczuć, że chcesz być z nią blisko, zobaczysz, że ona podświadomie też będzie szukała bliskości z tobą. Dotykanie powinno być nie rzucające się w oczy, znajdź jakąś wymówkę, by znaleźć się bliżej jej, dotknij jej ramienia, kiedy cię rozśmieszy, lub pogładź ją po głowie, kiedy opowie ci smutną historię. Sposobów jest wiele, a zatem do dzieła!

Pamiętaj, flirt to zabawa

Czasem będziesz flirtował z dziewczyną tylko po to, by poćwiczyć, innym razem po to, by przekonać się czy na flirt odpowie flirtem. Jeśli tak, to znak, że jest zainteresowana. Jeśli nie, cóż, próbowałeś. O co jednak chodzi w tej zabawie? Wyobraź sobie, że najpierw nauczyłeś się jak flirtować z dziewczyną, potem udało ci się doprowadzić do pocałunku, następnie byłeś w stanie ocenić, czy jest między wami chemia. Jeśli tak, być może właśnie spotkałeś swoją przyszłą dziewczynę!

Jak flirtować z chłopakiem?

Wydawać by się mogło, że problem jak flirtować z chłopakiem, różni się od flirtowania z dziewczynami. W rzeczywistości jednak powyższe punkty można z powodzeniem zastosować w poradniku, jak flirtować z chłopakiem, a ostateczny efekt pozostałby taki sam. Mimo to, zdecydowaliśmy się na napisanie specjalnego poradnika także dla pań.

Zarzuć sidła

Kiedy zauważysz godny twojej uwagi obiekt, zawieś na nim wzrok a potem spójrz w inną stronę. To go zaintryguje i w poszukiwaniu dalszego kontaktu przyciągnie prosto do ciebie. Kiedy już zacznie do ciebie mówić, utrzymuj kontakt wzrokowy, przytakuj od czasu do czasu i powtarzaj niektóre użyte przez niego zwroty, w ten sposób pokażesz mu, że jesteś zainteresowana.

Uśmiechaj się i jeszcze raz uśmiechaj

Śmiejąc się i uśmiechając dajesz mu do zrozumienia kilka rzeczy. Po pierwsze, pokazujesz, że czujesz się z nim komfortowo i pasuje ci jego towarzystwo. Po drugie, dzięki twojemu uśmiechowi on ma cię za radosną osobę, obdarzoną poczuciem humoru. Jeśli zdarzy się, że twój wybranek zacznie żartować, śmiej się z jego żartów, nawet jeśli nie są tak bardzo śmieszne, jak uważa. Postaraj się też raz na jakiś czas przenieść wzrok z jego oczu na jego usta. To sygnał dla niego, że nie masz nic przeciwko, abyście w przyszłości się pocałowali.

Nie zapomnij o komplemencie

Jeśli na przykład podoba ci się jego ubiór, nie powstrzymuj się, powiedz mu o tym. Albo, jeśli wiesz, że jest w czymś wyjątkowo dobry, pochwal go za to. Jak flirtować z chłopakiem nie dając mu do zrozumienia, że doceniamy to, jaką jest osobą? Możesz też zacząć rozmowę o jego ulubionej dyscyplinie sportowej lub innym hobby, będzie zadowolony, że ktoś docenia jego pasje i zainteresowania.

Użyj mowy ciała

Jeśli dasz mu do zrozumienia, że jesteś zainteresowana, ale twoje ciało będzie mówiło co innego, on szybko pozna się na twoim blefie. Jeśli krzyżujesz ręce na piersi lub odwracasz swoje ciało od niego to wyraźny sygnał, że nie masz w byciu z nim żadnej frajdy. W takim wypadku sugerujemy znalezienie obiektu, przy którym także twoje ciało pozostaje otwarte i zrelaksowane.

Nawiąż kontakt cielesny

Dotyk to mocne a jednocześnie subtelne narzędzie flirtu. Muśnięcie go ramieniem lub żartobliwe odpychanie go od siebie oznacza (wśród wielu innych form dotyku), że jesteś dobrze nastawiona względem bycia blisko. Jednak kiedy twoja ręka powędruje na jego kolano, odgarnie mu kosmyk włosów z twarzy lub jeśli wprost złapiesz go za dłoń to sygnały, że chcesz być jeszcze bliżej.

Artur Arbuz

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share