Główna » Fit sposoby » Jak ćwiczyć w domu ?

Jak ćwiczyć w domu ?

Zbliża się lato. To czas, kiedy każdy z nas będzie mógł pochwalić się swoim ciałem. Dlatego najwyższy czas, żeby trochę nad nim popracować. Jednak nie każdy lubi chodzić na siłownię czy fitness. Jak ćwiczyć w domu? To pytanie, które większość z nas sobie zadaje. Poniżej damy Wam kilka wskazówek.

Organizacja czasu

Organizacja czasu to absolutna podstawa. Ćwiczenia w domu powinny się odbywać regularnie, dlatego ważne jest, żebyś je dobrze zaplanował. Powinniśmy dostosować trening do naszych możliwości. Systematyczne ćwiczenie dają bardzo dobre efekty dzięki tzw. pamięci mięśniowej. Organizm przyzwyczaja się wówczas do wysiłku fizycznego i potrafi wywołać określone zachowania w naszych mięśniach, dzięki temu trening w domu daje lepsze rezultaty. Dla bardziej zaangażowanych najlepszym rozwiązaniem jest przygotowanie planu treningowego, który możemy przygotować sami lub skonsultować się z trenerem personalnym.

Ćwiczenia w domu a zdrowie

Jeśli decydujesz się na ćwiczenia w domu, musisz posiadać podstawy nie tylko wiedzy anatomicznej człowieka, ale także znać poprawne formy wykonywania ćwiczeń. To bardzo ważne, zwłaszcza, że niedoświadczony sportowiec może szybko sobie zaszkodzić. Zatem jak ćwiczyć w domu, żeby nie narazić na szwank swojego zdrowia? Przede wszystkim zapoznaj się dokładnie jak powinno się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, które będziesz realizował w ramach swojego treningu. Ważne jest także, żebyś miał stuprocentową pewność, że jesteś zupełnie zdrowy. Pamiętaj, że niektóre schorzenia wykluczają możliwość dużego wysiłku i wówczas trening w domu nie jest dla Ciebie.

Trening w domu – zalety

Oprócz kilku wspomnianych kwestii, o których musisz pamiętać, aby nie wywołać odwrotnego efektu niż oczekujesz, trening w domu niesie za sobą głównie zalety. Przede wszystkim to Ty ustalasz zasady, nie musisz dostosowywać się do trenera czy grupy. Możesz ćwiczyć o dowolnych porach, w dowolnym miejscu, w wygodnym stroju – to absolutny komfort. Dodatkowo to Ty decydujesz na kim będziesz się wzorować, czy będzie to trenerka fitness czy może instruktor zumby. Trening w domu daje Ci możliwość współpracy z wybraną osobą. Nie wspomnę już o zaoszczędzonych pieniądzach, które wydałbyś na wizyty w profesjonalnych miejscach, które nie zawsze spełniają Twoje oczekiwania, zwłaszcza, że nie każdy z nas lubi ćwiczyć w grupie. Jednak w przypadku osób, które zdecydują się na pracę w pojedynkę konieczna jest samodyscyplina. Nie mamy nad sobą osoby, która będzie sprawdzała czy realizujemy swoje założenia, dlatego musimy być bardzo krytyczni wobec siebie i swoich postanowień.

Jeśli zastanawiasz się jak ćwiczyć w domu, pamiętaj, że to Ty o wszystkim decydujesz. Swój własny plan treningowy zbuduj w oparciu o własne potrzeby i preferencje. Pamiętaj, ćwiczenia to nie tylko wysiłek fizyczny, to także okazja do wspaniałej zabawy.

Joanna Bugajewska

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze (1)

  1. blogierka napisał(a):

    Niby prawda, ale nic nie zastąpi treningu pod okiem profesjonalisty i z odpowiednim sprzętem imo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share