Jak chronić telefon przed uszkodzeniem?

Używamy telefonów praktycznie codziennie, nic więc dziwnego, że ich uszkodzenia także stały się codziennością. Wystarczy chwila nieuwagi, aby telefon wylądował na twardej podłodze czy chodniku. Umieszczanie telefonu na twardych powierzchniach, noszenie go w torbach lub kieszeniach z innymi przedmiotami, np. kluczami, również nie sprzyja jego bezpieczeństwu. Przyjrzyjmy się, co możemy zrobić, aby ochronić telefon przed uszkodzeniami.

Ochrona wyświetlacza

Podstawową ochroną naszego telefonu jest założenie zabezpieczenia na ekran. Czy będzie to folia dobrej jakości, czy szkło hartowane – ważne aby nam pomagało, a nie przeszkadzało.

– „Podczas gdy folia chroni ekran w zasadzie tylko przed zarysowaniami, szkło hartowane działa jak tarcza ochronna. Przyjmuje na siebie uderzenie, siłę upadku telefonu. W zależności od mocy uderzenia, ale też od jakości szkła – może ono pęknąć, pozostawiając wyświetlacz nienaruszony, ale może też przetrwać wypadek i posłużyć nam długi czas”. – mówi ekspert z firmy Magic Phone z Warszawy.

Zakup szkła hartowanego to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych. Warto w nie zainwestować, to cena znacznie mniejsza, niż koszt ewentualnej naprawy telefonu. Jeśli decydujemy się na zakup szkła hartowanego, a nie jesteśmy pewni swoich umiejętności manualnych i obawiamy się samodzielnej instalacji, warto skorzystać z usług profesjonalnych serwisów i sklepów z akcesoriami GSM. Bardzo często, poza doradztwem w zakresie najlepszego rozwiązania, oferują one także zakładanie zabezpieczeń na wyświetlacze.

Pokrowce, etui, futerały

Choć telefony produkowane są z coraz bardziej wytrzymałych materiałów, często zawierają elementy metalowe, nadal jednak są dość delikatne, niejednokrotnie bardzo cienkie. Ochrony wymaga także ich obudowa. Wybór jest ogromny. Możemy zdecydować się na niemal niewidoczne etui przezroczyste, kolorowe, silikonowe lub gumowe. Do wyboru mamy także bardziej eleganckie pokrowce lub futerały z klapką, z miejscem na karty płatnicze, dokumenty i gotówkę. Najważniejsze, aby wybierać etui lub pokrowce dedykowane do danego modelu telefonu. Wówczas mamy pewność, że wszystkie elementy są idealnie dopasowane, a telefon wygląda dobrze.

Odpowiednio dobrane etui ochrania obudowę telefonu, a poprzez nachodzący na brzegi ekranu rant, chroni również wyświetlacz. Za sprawą mnogości wzorów i nadruków, poprzez etui możemy podkreślić własną indywidualność. Natomiast dla osób, które nie chcą rezygnować z oryginalnego designu swojego smartfonu, doskonałym rozwiązaniem są tzw. bumpery. Są to elastyczne, gumowe lub silikonowe opaski, zakładane na boki smartfonów. Ich zadaniem jest przyjmowanie na siebie siły uderzenia. W połączeniu ze szkłem hartowanym na ekran i folią zabezpieczającą plecki, stanowią stuprocentowe zabezpieczenie telefonu.

Odpowiednia ochrona telefonu nie tylko zapewni nam jego długi żywot, ale jest równie ważna, jeśli myślimy o sprzedaży urządzenia w przyszłości. Sprzęt bez zarysowań czy uszkodzeń może zagwarantować nam dużo lepszą cenę.

Share