Jak być dobrym człowiekiem

Nasze pokolenie zbyt często zapomina, że bycie dobrym to doskonały sposób na życie. Dobro samo w sobie może okazać się dobrą kartą przetargową podczas ważnych sytuacji w życiu. Zatem będąc dobrym możemy czerpać korzyści uszczęśliwiając przy tym innych. Czy jest coś cenniejszego w życiu? To pytanie retoryczne, oczywiście, że nie ma.  Jak być dobrym człowiekiem? Jak być lubianym? Jak stać się lepszym człowiekiem? Podpowiadamy!

Jak być lubianym

Pewnie zawsze zadajesz sobie pytanie, co takiego mają w sobie osoby do których inni ludzie wręcz lgną, ubiegają się o kontakt z nimi, dlaczego to właśnie oni potrafią przyciągnąć do siebie tłumy nie robiąc nic w tym kierunku.

Czy wiesz, że najbardziej znaczącą rolę odgrywa w tej kwestii pierwsze wrażenie? Tak, dokładnie tak, to pierwsze spojrzenie w oczy, niewinny uśmiech, anegdota, czy mądre zdanie. To właśnie może posłużyć jak magnes w pierwszej fazie znajomości.

Jednak po drugie (a przede wszystkim po najważniejsze) znaczącą kwestią w każdej relacji jest zaufanie. Jeżeli budzisz zaufanie u nowo poznanych osób, to te osoby chcą później pielęgnować waszą relacje.

Nie musisz być duszą towarzystwa by być lubianym. Ważne, żebyś budził pozytywne uczucia na samą myśl o twojej skromnej osobie.

Jak być dobrym człowiekiem

To pytanie, które odwiecznie nurtuje ludzkość- Jak być dobrym człowiekiem

Nawet jeżeli uważasz, że nie do końca możesz nazwać się dobrym – nic straconego! Pokażemy Ci, jak stać się lepszym człowiekiem.

  1. Potraktuj bycie dobrym, jako sposób na życie i realizuj go. Pomyśl, że wszystko, co dajesz wraca dwa razy silniejsze i od Ciebie zależy, jaki ładunek obierze.
  1. Obudź w sobie dziecko. Obudź je jak najszybciej! Dlaczego? Twój dziecięcy pierwiastek nada Tobie i Twoim działaniom prawdziwej troski o drugą osobę, czułości, a przede wszystkim wrażliwości.
  1. Traktuj ludzi lepiej, niż sam chciałbyś być traktowany. To pozwoli Ci zachować wewnętrzną równowagę. Dając dużo, będziesz mógł oczekiwać mniej, jednak nadal tyle, ile potrzebujesz.
  1. Jeżeli wiesz, co może uszczęśliwić ludzi, zrób to za wszelką cenę. Nie zwlekaj, nie czekaj aż zrobi to ktoś inny. Wykorzystaj dar, jaki otrzymałeś i spraw, by ludzie wokół Ciebie jak najczęściej się uśmiechali.
  1. Dostrzegaj pozytywy wszędzie tam, gdzie można je znaleźć. Przekazuj ludziom swoją pozytywną energię. Pomagaj podczas poszukiwań samego siebie, bądź dobrym drogowskazem.
  1. Podaruj innym to, co masz najlepszego. Dziel się zasobem swojej wiedzy, umiejętności oraz doświadczeniami i wszystkim, co może pomóc drugiemu człowiekowi odpowiedzieć na nurtujące go pytania. Pamiętaj, bycie dobrym to doskonały sposób na życie.
  1. Nie zwlekaj z działaniem, nie czekaj aż ktoś Cię zastąpi. Jeżeli znalazłeś się w miejscu w którym obecnie jesteś oznacza to, że masz coś tutaj do zrobienia. Tak, właśnie Ty i właśnie Tutaj. Nie szukaj zastępstwa.

To tylko nieliczne spośród mnóstwa wskazówek, jakie można użyć rozmawiając o korzyściach z bycia dobrym człowiekiem. Omawiany przez nas sposób na życie wprowadza wewnętrzny ład i harmonię duszy, pozwala spełnić swoją podstawową rolę w świecie – bycia prawdziwym człowiekiem, pozwala zgromadzić wokół siebie dobrych ludzi. Spróbuj już dziś, stać się kimś lepszym.

 Natalia Galus

Share