Główna » Lajfstajl » Kim jest introwertyk? Cechy introwertyka

Kim jest introwertyk? Cechy introwertyka

Kim jest introwertyk? Jakie są cechy introwertyka i co tak naprawdę oznacza to – wciąż niewielu osobom znane – pojęcie? Zaskoczona jestem, jak wielu introwertyków jest wśród nas. I Wy pewno też będziecie, gdy przeczytacie ten artykuł.

Kim jest introwertyk? Ogólna charakterystyka

Uwielbiam ludzi. Kocham z nimi przebywać, rozmawiać z nimi i poznawać ich. Zdecydowanie nie jestem introwertyczką. Bo introwertyk to osoba, która często od tych ludzi stroni. Kim jest introwertyk? Jest osobą, która najlepiej czuje się sama ze sobą. Trudno przychodzą jej nowe znajomości i tak naprawdę w ogóle nie potrzebuje ich do szczęścia.

Ale to nie prawda, że introwertyk nie może żyć w związku. Chociaż swoje akumulatory ładuje hm.. samoistnie. Nie czerpie energii od świata i ludzi. Może być jednak dobrym partnerem życiowym. Idealny z niego słuchasz – za to nie spodziewaj się, że w łatwy sposób przekaże Tobie swoje myśli. Nie licz raczej na rozbudowane dialogi, przywyknij do monologu.

Co jeszcze wyróżnia introwertyka?

  • Jest raczej powolny. I to tak w każdym, możliwym, życiowym aspekcie. Nie naje się w pośpiechu, nie skoczy szybko do sklepu, nie będzie szybko mielił jęzorem 😉 Wyróżnia go spokój. Wewnętrzny, choć czasem w głowie ma prawdziwą burzę myśli. Na zewnątrz jednak tego nie widać.
  • Jeśli chodzi o pasje, to introwertyk nie ma ich zbyt wielu. A to dlatego, że do każdej z nich lubi podchodzić niezwykle poważnie. Tak samo jest z zadaniami. Raczej nie zacznie niczego nowego, zanim nie skończy tego co już rozpoczął.
  • Lubisz spontany? Nie z introwertykiem. Człowiek o takiej osobowości wszystko najpierw dobrze przemyśli, a później będzie działał. Trzeba przyznać, że to jednak często staje się zaletą – w różnych sytuacjach.
  • Introwertyk nie ufa od razu. Sporo czasu potrzebuje, by osoba, z którą się zadaje, stała mu się naprawdę bliska.

Panuje przekonanie, że introwertyk to nieśmiałek. Ale to nie do końca tak jest, bo nieśmiałość przecież wiąże się ze strachem, wynikającym z odrzucenia – jakiegokolwiek. A introwertyk w pełni świadomie rezygnuje z  kontaktu z innymi ludźmi, bo tak mu zwyczajnie lepiej.

Introwertyk nigdy nie odsłania wszystkich kart od razu. I chociaż do pielęgnowania znajomości z nim potrzeba dużej dawki cierpliwości to przyznać muszę, że cudowny z niego słuchacz a w dodatku człowiek zawsze chętny do pomocy. Idealny materiał na prawdziwego przyjaciela. A Ty.. ilu introwertyków znasz? Pewno całkiem sporo, prawda?

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share