Główna » Lajfstajl » Inteligentny dom to wygodny dom

Inteligentny dom to wygodny dom

Lekom - inteligentny domJeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie pomyślał, że ,,domy przyszłości” inaczej domy inteligentne staną się bardzo popularne. Coraz więcej ludzi stosuje również nowoczesne budownictwo. Podstawą inteligentnego domu jest dobrze zaprojektowany i wykonany budynek. Taki budynek ma zapewniać komfortowe warunki. Zarówno pod względem przestrzeni, temperatury, dostępu światła i bezpieczeństwa. Dobrą bazą do stworzenia domu inteligentnego są domy pasywne oraz domy energooszczędne. Poniżej przedstawiam krótkie objaśnienie tych domów.

Domy pasywne ogrzewane są przede wszystkim przez słońce. Dzięki zastosowaniu energooszczędnych urządzeń i alternatywnych źródeł energii. Takich jak panele słoneczne, właściciele domów pasywnych mogą zasilać swoje domy. Bez konieczności współpracy z dostawcami energii lub z niewielkim ich udziałem. Realne zyski z inteligentnego domu to m.in. obniżenie rachunków za ogrzewanie i prąd.

Dom w którym wykorzystano takie rozwiązanie standard życia jest znacznie wyższy niż w domu tradycyjnym.

Pragniesz żyć wygodniej? A może chcesz mieszkać w wygodnym, nowoczesnym domu bez zimnych przeciągów? A nawet bez wahania temperatury w poszczególnych pomieszczeniach? A co najważniejsze, praktycznie bez konieczności ogrzewania lub chłodzenia? Jeśli tak to ten artykuł jest dla ciebie, dzięki nim dowiesz się jak ułatwić sobie życie dzięki domowej automatyce.

Inteligentny dom to przyszłość

Inteligentny dom to funkcjonalny budynek i nowoczesna instalacja, która dostosowuje się do użytkownika i żyje razem z nim. Dom inteligentny można określić za pomocą trzech wyrazów:

  • Nowoczesność;
  • Komfort;
  • I bezpieczeństwo.

Taki budynek wyposażony jest m.in. w dotykowe ekrany, na których znajdują się przyciski odpowiadające za włączenie określonych funkcji. Co oznacza prestiż i łatwość obsługi. Jeden przycisk w instalacji jest odpowiedzialny za włączenie kilku urządzeń. Co znacznie ułatwia zarządzanie całym obiektem.

Inteligentne instalacje

Inteligentny dom to taki, w którym zintegrowane zostały instalacje i urządzenia elektryczne. W „inteligentnym” domu można:

  • Sterować oświetleniem, ogrzewaniem i wentylacją w poszczególnych pomieszczeniach. A więc oszczędnie gospodarować energią elektryczną;
  • Sterować żaluzjami i roletami;
  • Otwierać drzwi bez kluczy – dzięki magnetycznym czytnikom;
  • Podtrzymywać pracę niektórych urządzeń w razie przerw w dostawie energii;
  • Otwierać lub zamykać okna połaciowe;
  • Sterować urządzeniami znajdującymi się poza domem, na przykład bramą garażową, furtką. A także oświetleniem zewnętrznym, kamerami, fontanną czy zraszaczami ogrodowymi.

Wszystkimi tymi urządzeniami można sterować z jednego miejsca oraz programować ich regularne czynności. Inteligentny dom zapewnia jego mieszkańcom wygodę oraz bezpieczeństwo.

Automatyka może sprawić, że dom bezpieczny sam zareaguje na różne sytuacje awaryjne. A my zostaniemy o tym błyskawicznie powiadomieni przez e-mail. Lub powiadomienia typu push w aplikacji dla urządzeń mobilnych.

Można również zarządzać instalacją alarmową i monitoringiem bez względu na to, czy przebywasz w domu. Jak i również pracy czy w podróży, kontrolę nad wszystkimi systemami w domu masz zawsze pod ręką. Możesz zmieniać ustawienia z każdego miejsca na świecie przez komputer. Lub przez tablet czy telefon komórkowy.

Artykuł powstał dzięki firmie Lekom.pl – inteligentny dom.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share