Główna » Sprytny sposób » Indywidualne lekcje z angielskiego. Czy warto?

Indywidualne lekcje z angielskiego. Czy warto?

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego otwiera drzwi do kariery. A także pozwala zawierać ciekawe znajomości. Język ten już dawno stał się wspólną mową dla większej części świata.

Z języka angielskiego często korzystamy w trakcie zagranicznych wyjazdów. Oraz podczas przeglądania stron internetowych. Dobra znajomość języka jest również coraz częściej podstawowym warunkiem uzyskania pracy.

Żeby sprostać wymaganiom współczesnego świata, znajomość języka obcego jest wręcz niezbędna. Dlatego w Polsce pojawia się coraz więcej szkół językowych. A także jest wiele chętnych osób by się na niego zapisać.

Decydując się na kurs – lekcje języka angielskiego mamy do wyboru dwa podstawowe rodzaje zajęć. Są to zajęcia grupowe oraz indywidualne. Tylko od nas zależy jaki tok nauczania wybierzemy. Poniżej opisze jakie mamy korzyści korzystając z takich kursów.

Zajęcia grupowe a indywidualne

Najpopularniejszą opcją nauczenia się angielskiego jest zapisanie się do szkoły językowej. Gdzie mamy do wyboru lekcje stacjonarne, online. Możesz również się wybrać na zajęcia grupowe, które są dynamiczne. A także pomagają w komunikacji. Oraz zajęcia indywidualne, które już wymagają nieco większych nakładów finansowych. Te zajęcia dopasowane są do twoich indywidualnych potrzeb.

Zajęcia grupowe są najczęściej wybieranym rodzajem kursów językowych. Jest to związane przede wszystkim z dużo niższymi kosztami. Jednak poważną zaletą wybrania takiego rozwiązania jest również fakt, że w obecności innych uczniów odczuwa się dużo wyższą motywację do systematycznej pracy. W zajęciach na kursach grupowych najczęściej bierze udział od 3-4 do kilkunastu osób. Uczestnictwo w kursach grupowych pozwala przede wszystkim na szkolenie komunikacyjnych umiejętności językowych. Zajęcia polegają bowiem głównie na prowadzeniu rozmów z nauczycielem. Dzięki temu uczestnicy kursów uczą się poprawnej wymowy. A dłuższe uczestnictwo w kursach sprawia, że po pewnym czasie zaczynają także w uczonym języku myśleć.

Drugą opcją są indywidualne korepetycje z języka angielskiego. Jest to rozwiązanie dla osób bardziej wymagających. Program jest bowiem dostosowany głównie do kursanta i cała uwaga nauczyciela skupia się jedynie na nim. Lekcje indywidualne są przeznaczone głównie dla osób, które potrzebują znajomości języka do konkretnych celów. Można tu zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną, obronę pracy dyplomowej czy wyjazd za granicę. Intensywność nauki, dokładna liczba godzin zajęć w tygodniu. A także tematyka, na którą w trakcie lekcji będzie kładziony największy nacisk ustalane są indywidualnie ze Słuchaczem.

Bez względu jednak na to, czy zdecydujemy się zapisać do szkoły językowej czy na korepetycje. Warto wcześniej przeanalizować plusy i minusy każdej z możliwości nauki dla własnego przypadku. Po czym wybrać rozwiązanie korzystniejsze.

Ceny korepetycji z angielskiego

Godzinne korepetycje z języka angielskiego to koszt rzędu 30-40 złotych. Ustalenie ceny za korepetycje nigdy nie należało do łatwego zadania. Ceny za korepetycje zależą od województwa, od doświadczenia nauczyciela. A także od zakresu materiału, który należy przerobić i ustalenia miejsca korepetycji. Na cenę korepetycji duży wpływ mają również średnie ceny konkurencji w swoim najbliższym otoczeniu.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share