Gdzie szukać motywacji ?

Motywacja to bardzo ważny czynnik, który popycha nas do efektywnego działania w życiu prywatnym oraz zawodowym. Trzeba podkreślić, że można posiadać olbrzymią wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, ale bez odpowiedniego zaangażowania te umiejętności nie będą optymalnie wykorzystane. Tak dzieje się w każdym sektorze naszego życia.

Gdzie szukać motywacji?

Motywacja to bardzo ważny czynnik, który popycha nas do efektywnego działania w życiu prywatnym oraz zawodowym. Trzeba podkreślić, że można posiadać olbrzymią wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie, ale bez odpowiedniego zaangażowania te umiejętności nie będą optymalnie wykorzystane. Tak dzieje się w każdym sektorze naszego życia. Brak odpowiedniej motywacji przekłada się na brak zakładanych sukcesów. Badania pokazują, że dużo ludzi otwarcie przyznaje, że ma z tym problem. Zaliczacie się do tej grupy? Zdajecie sobie sprawę, że zaangażowanie na odpowiednim poziomie jest bardzo pomocne w systematycznym oraz – co najważniejsze – skutecznym realizowaniu zakładanych celów? Jednocześnie nie możecie jednak odpowiednio zmotywować się do działania? Na szczęście, aktualnie nie brakuje skutecznych sposobów, które pozwolą Wam wstać z kanapy i wziąć się do efektywnego działania. Gdzie zatem szukać motywacji? Zapraszamy do dzisiejszego artykułu.

Blogi

Aktualnie bloga może założyć praktycznie każdy. Wystarczy tylko odrobina wolnego czasu i chęci. To sprawia, że w Internecie istnieje bardzo dużo portalów poświęconych rozmaitym dziedzinom. Nie inaczej jest w przypadku motywacji. Autorzy takich blogów doskonale zdają sobie sprawę, że coraz więcej ludzi jest świadomych tego, iż bez odpowiedniego zaangażowania trudno jest osiągać zamierzone sukcesy w życiu prywatnym oraz zawodowym. Na szczęście, każdy z nas może na tym skorzystać. Wszystko dlatego, że użytkownicy Internetu mają bardzo duże pole do manewru. Trzeba zaznaczyć, że każdym artykułem o motywacji można odpowiednio się zainspirować. Pamiętajcie, że czynniki aktywujące ten stan nie są uniwersalne. Na każdego z nas działa bowiem coś innego. Warto zatem przeglądać rozmaite blogi i starać się z każdego wpisu, z każdej wskazówki itd. Wziąć coś dla siebie, a następnie zacząć wprowadzać zmiany we własnym życiu.

Youtube

Chyba wszyscy zgodzicie się ze zdaniem, że Internet to potężna machina, która z każdym kolejnym rokiem się rozpędza. W sieci coraz większe znaczenie mają filmiki na popularnym serwisie YouTube. Tak naprawdę każdy znajdzie tam coś dla siebie. Nie inaczej jest w przypadku osób szukających motywacji. Jest to spowodowane faktem, że na Internecie nie brakuje osób, które właśnie w taki sposób doradzają co robić, aby zaangażowanie w życiu prywatnym oraz zawodowym było na wyższym poziomie. Statystyki pokazują, że taka forma jest aktualnie coraz popularniejsza – nie tylko ze względu na to, że w dzisiejszych czasach ludzie po prostu mało czytają. Poza tym userzy od razu mogą dostrzec czy dana osoba rzeczywiście wierzy w to, co mówi i czy jest o tym naprawdę przekonana. Wtedy łatwiej jest zmotywować się do działania i wprowadzania konkretnych wskazówek.

Książki

We wcześniejszym akapicie wspomnieliśmy, że coraz mniej osób w naszym kraju czyta książki. Niestety, są to potwierdzone informacje. Trzeba podkreślić, że – biorąc pod uwagę ostatnie ankiety – w poprzednim roku aż 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki! Cały czas są jednak osoby, które nie wyobrażają sobie dnia bez przewertowania wybranych przez siebie pozycji literackich. Takie osoby także mogą tym sposobem znaleźć czynniki pobudzające motywację. Wszystko dlatego, że w księgarniach nie brakuje ciekawych książek. Warto zainteresować się takimi tytułami jak „Bogaty ojciec, biedny ojciec”, „Obudź w sobie olbrzyma”, „Możesz to zrobić”, „Jak przestać się martwić oraz zacząć żyć?”.

Świetną propozycją jest także książka Jacka Wiśniowskiego „Rusz dupę”. Pozycja zawiera sprawdzone oraz konkretne techniki dotyczące tego co zrobić, aby skutecznie walczyć ze strachem (przed ewentualnymi niepowodzeniami), lenistwem czy przekonaniem, że do pewnych celów po prostu nie da się dojść. Autor dosadnie przekonuje czytelników, ze odpowiednia motywacja może przenosić góry i jest niezbędna , aby osiągać sukcesy w życiu prywatnym i zawodowym.

Po dokładnym przeczytaniu tych pozycji literackich Wasze chęci do realizowania zadań – na które wcześniej nigdy nie mieliście czasu i przede wszystkim ochoty – będą zdecydowanie większe.

Grupy wsparcia

Kolejnym znakomitym sposobem na znalezienie motywacji są grupy wsparcia. Myślicie, że tylko Wy chcecie w najbliższym czasie zacząć odchudzać się czy uczyć się nowego języka? Oczywiście, że nie! Takich osób jest mnóstwo. Wystarczy tylko połączyć siły, żeby szybciej osiągać zamierzone efekty. Podamy prosty przykład, który po części wyjaśnia to zjawisko. Badania pokazują, że osoba trenująca na siłowni jest w stanie pracować aż o 15% lepiej, jeśli jest obserwowana przez kolegę czy koleżankę. Wszystko dlatego, że chce pokazać się z jak najlepszej strony przed znajomymi i rzeczywiście daje z siebie „Maksa”. Podobne mechanizmy które zachodzą w innych dziedzinach. Właśnie z tego powodu warto poszukać osoby o podobnych dylematach – dzięki temu łatwiej będzie Wam dojść do zamierzonych celów. Grupy wsparcia można znaleźć na forach czy w mediach społecznościowych. Nie brakuje też formalnie działających instytucji, które na przykład przeprowadzają grupową terapię dotyczącą odchudzania.

Share