Główna » Sprytny sposób » Fototapety ze słynnymi mostami, czyli pomysł na stylową dekorację wnętrza

Fototapety ze słynnymi mostami, czyli pomysł na stylową dekorację wnętrza

Dzieje fototapet są niezwykle burzliwe. Były okresy, gdy święciły triumfy i pojawiały się w każdym polskim domu, a także momenty, gdy traktowano je jako przejaw kiczu i złego gustu. Dziś przeżywają swój zasłużony renesans, ponieważ za sprawą nowoczesnych materiałów i stylowych wzorów stały się niezwykle efektowną ozdobą wnętrza.

Jednym z ciekawszych pomysłów na stworzenie eleganckiej i szykownej aranżacji salonu są fototapety miasta prezentujące najsłynniejsze obiekty architektoniczne. Zamiast jednak decydować się na dobrze wszystkim znane pomniki, budynki, pałace czy monumenty, sięgnijmy po przedstawienia spektakularnych mostów. Jest to o wiele bardziej oryginalne rozwiązanie, ale nie tylko o ową niebanalność tu chodzi. Wizerunki wielkich konstrukcji łączących dwa oddalone od siebie brzegi to także doskonały sposób na to, by optycznie powiększyć kameralny pokój. Wydawać by się mogło, że nie mamy wpływu na metraż naszego domu czy mieszkania. Jednak decydując się na sprytne rozwiązania aranżacyjne, możemy oszukać nasz zmysł wzroku zamieniając niewielki salon w całkiem przestronne wnętrze.

fototapety

Na prawo most, na lewo most…

…a dołem Wisła płynie – tak brzmi fragment jednej ze znanych polskich piosenek. Dekorując nasze wnętrze nie musimy się jednak ograniczać tylko do lokalnych inspiracji, chociaż warto podkreślić, że fototapety mosty ukazujące Warszawę, Kraków czy Wrocław będą ciekawym rozwiązaniem. Jeśli jednak nasz wzrok sięga dalej poza granice naszego kraju, poszukajmy malowniczych przedstawień w Londynie, Wenecji, Nowym Jorku lub San Francisco.

  • Akcent w angielskim stylu

Miłośnikom surowej, zabytkowej architektury z pewnością przypadnie do gustu fototapeta z londyńskim Tower Bridge. Ciężka, monumentalna konstrukcja wzniesiona w stylu neogotyckim to połączenie niezwykle delikatnych i ażurowanych ornamentów z okazale prezentującą się bryłą. Możemy sięgnąć po wzór ukazujący jednie fragment mostu lub zdecydować się na panoramiczne ujęcie, na którym w tle widać także inne zabudowania Londynu. Taka dekoracja znakomicie sprawdzi się w industrialnej lub minimalistycznej aranżacji.

  • Symbol Nowego Jorku

Gdy myślimy o Nowym Jorku pierwszą rzeczą, jaka przychodzi nam do głowy jest prawdopodobnie Statua Wolności lub charakterystyczna, żółta taksówka. Tymczasem jednym z ważniejszych punktów tego miasta jest Most Brooklyński łączący Manhattan z Brooklynem. Choć jego sylwetka prezentuje się doskonale zarówno w dzień, jak i w nocy, to właśnie po zmroku nabiera wyjątkowego uroku. Fototapety mosty przedstawiające miasto rozświetlone tysiącem migotliwych punkcików sprawdzą się znakomicie w przestronnym, jasnym wnętrzu. Ciemna kolorystyka ściennej dekoracji powinna być zrównoważona jasnym wystrojem, by nie przytłoczyła salonu.

  • Czerwony kolos w San Francisco

Jeśli szukasz wyrazistego, barwnego akcentu, który ożywi monochromatyczną aranżację pokoju, to również polecamy Ci odpowiednio dobrane fototapety. Mosty, wbrew pozorom, nie zawsze są kamiennymi bądź stalowymi konstrukcjami o stonowanej kolorystyce. Najlepszym tego przykładem jest Golden Gate Bridge prowadzący do San Francisco. Jego charakterystyczna sylwetka utrzymana w intensywnie pomarańczowo-czerwonym odcieniu prezentuje się zachwycająco na tle błękitnego nieba. Jeśli zdecydujesz się na taką ozdobę salonu, nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych ozdób, ponieważ całą uwagę ściągnie na siebie ten spektakularny wzór.

fototapety

redro.pl/fototapety/tematy/architektura/drewniane-mosty/

 

  • Wenecki most westchnień

W tradycyjnym wystroju doskonale sprawdzi się przedstawienie jednego z kamiennych mostów, które łączą poprzecinaną kanałami Wenecję. W połączeniu z malowniczymi zaułkami, eleganckimi gondolami i kolorowymi fasadami kamienic stworzy on zapierającą dech w piersiach aranżację, dzięki której zmienisz swój pokój o 180 stopni. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszy się niezwykle efektowny most Rialto oraz most westchnień znajdujący się przy Pałacu Dożów.

Szukając pomysłu na rearanżację swojego wnętrza koniecznie sięgnij po fototapety. Mosty, zarówno te gotyckie, renesansowe, jak i te nowoczesne, będą oryginalną ozdobą salonu, która sprawi, że nawet nie wyróżniający się niczym szczególnym pokój nabierze stylowego charakteru.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share