Główna » Fit sposoby » Fit produkty –prawda o produktach dietetycznych

Fit produkty –prawda o produktach dietetycznych

Fit produkty – czy istnieje ktoś, kto o nich nie słyszał? Ich producenci bombardują nas różnymi informacjami, jakie to dietetyczne produkty są wspaniałe, zdrowe, czy pozbawione kalorii. Prawda nie jest jednak tak idylliczna, jak malują ją w reklamach.

Fit produkty – czym są?

To bardzo ważny aspekt, który właściwie do niedawna nie był uregulowany prawnie. Producenci mogli napisać, że gotowe dania, jogurty, piwo, czekoladki i innego rodzaju jedzenie, czy picie są dietetyczne i bezkarnie mogli kłamać. W tym momencie można na produkcie zamieścić dopisek „light” wtedy, gdy jego wartość energetyczna została zmniejszona minimum 30%. Niestety dotyczy to tylko i wyłącznie słowa „light”, a nie fitness, fit, czy slim. Także uważajcie, nie dajcie się złapać, czytajcie skład.

Dietetyczne produkty – co dostajemy zamiast kalorii?

Fit produkty przepełnione są chemią w najczystszej postaci – niestety właśnie tak się sprawy mają. Zdaję sobie sprawę z tego, że teraz wszystko jest modyfikowane, niezdrowe, faszerowane konserwantami i innymi śmieciami… jednak fit produkty skierowane są do osób, które chcą się zdrowo odżywiać, zrzucić nadmierne kilogramy. Czy nie lepiej w takim razie zamiast zjeść dwa jogurty fit, zjeść jeden zwykły jogurt albo jogurt naturalny z dodatkiem musli i owoców? Albo zamiast słodziku stosować fruktozę lub stewię? To drogie zamienniki, ale myślę, że mają podobne ceny do produktów light, a z pewnością wyrządzą w organizmie mniej szkód.

Fit produkty i ich pułapki

Wiele osób wpada w pułapki i fit produkty stają się nieodłączną częścią ich dnia. Wydaje im się, że jeśli będą jeść gotowe dania, ale z dopiskiem „fit”, to zjedzą ich więcej, a w dodatku schudną. Nie ma nic bardziej mylnego – dietetyczne produkty nie dość, że narażą organizm na działanie szkodliwego składu, to spożywanie ich w nadmiernej ilości doprowadzi tylko i wyłącznie do zwiększenia wagi. To normalne, bo podstawową zasadą odchudzania jest spożywanie mniej jedzenia, a reklamy oraz media mówią nam, że fit produkty mogą być spożywane w każdej ilości.

Dietetyczne produkty – etykieta prawdę ci powie

Najważniejszą zasadą jest czytanie składu produktów, bo nie jest powiedziane, że wszystkie fit produkty są złe. Poza tym nie są trucizną, więc to, że zjesz raz na jakiś czas gotowe dania light, nie doprowadzi do twojej śmierci – wszystko jest dla ludzi, trzeba jednak znać umiar. A co się tyczy etykiet, warto jest poznać najgorsze składniki, które dodawane są do żywności przez producentów, a potem się ich wystrzegać. Wierzcie mi, z konserwantami nie jest aż tak źle, jak mogłoby się wydawać. Po prostu trzeba się odżywiać z głową, a jeżeli masz wystarczająco dużo pieniędzy, możesz regularnie widywać się z dietetykiem, który z pewnością rozwieje wszystkie twoje wątpliwości.

Fit produkty – podsumowanie

Podstawową zasadą mądrych „zakupów dietetycznych” jest opieranie się na własnym rozumie. Nie kupuj naturalnego jogurtu light, bo już zwykły jogurt naturalny ma mało kalorii, a w dodatku wszystkie są zdrowe. Poza tym kiedy jesteś na diecie i widzisz cole light albo chipsy ligth to nie znaczy, że możesz je zjeść bez żadnych konsekwencji – lepiej, wypić puszkę zwykłej coli lub zjeść kilka normalnych chipsów, które i tak są już wystarczająco niezdrowe. Podsumowując – fit produkty nie są takie, jakimi je opisują, w rzeczywistości lepiej ich unikać. A jeżeli chodzi o gotowe dania, to lepiej iść do baru mlecznego i zjeść pierogi, zamiast kupować gotowe paczki podgrzewane w mikrofalówce.

Agata Domagała

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share