Główna » Lajfstajl » Dziecko w teatrze, czyli co mam z nim zrobić?

Dziecko w teatrze, czyli co mam z nim zrobić?

            Zwykle wydaje nam się, że teatr to koniecznie miejsce dla dorosłych, nigdy dla dzieci. Nic bardziej mylnego, a nie mówimy tego przez przypadek. Jest to bowiem miejsce, które potrafi zaciekawić małych odkrywców zarówno podczas spektakli im dedykowanych, jak i podczas tych dla dorosłych. Jak to możliwe?

Spektakle dla małych

Wiele teatrów w Trójmieście oferuje swoją własną, specjalnie do dzieci właśnie skierowaną ofertę. Jest to wyjątkowa szansa na zaznajomienie dzieci z wielką sztuką, na rozwój ich kreatywności oraz na wyjątkową przygodę, jaką mogą przeżyć. To rozwój malucha, ale o tym, jak wiele niesie to ze sobą korzyści można przeczytać na wyspecjalizowanych portalach lub przekonać się samemu. Warto jednak zwrócić uwagę, że takie spektakle w sposób szczególny angażują dzieci, a wiele teatrów, jak i innych instytucji artystycznych organizuje tego typu aktywności. Jest to więc oferta bogata i wcale nie nudnawa także dla dorosłych.

Spektakle dla dorosłych

A co w przypadku, gdy mama i tata chcą obejrzeć coś „na poważnie”, dla dorosłych? Rezygnują dla dziecka? Nic z tych rzeczy. Warto wiedzieć, że istnieją instytucje, które w określonych dniach oferują opiekę nad dziećmi w trakcie trwania spektaklu czy koncertu. To pozwala rodzicom obejrzeć najnowsze wydarzenia w Teatrze Szekspirowskim czy Filharmonii bez konieczności zostawiania dziecka z nianią i martwienia się, że zbyt długa rozłąka wiąże się z kosztami i smutkiem malucha. To daje większe możliwości uczestniczenia w kulturze także młodym rodzicom.

Bogata oferta kulturalna Trójmiasta nie zapomina o małych odkrywcach i dedykuje im specjalne spektakle. Z drugiej strony chce także zawalczyć o młodych rodziców, dlatego oferuje opiekę nad dziećmi w przyjaznej i kreatywnej atmosferze podczas wydarzeń przeznaczonych stricte dla dorosłych. Warto skorzystać!

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share