Główna » Lajfstajl » Do czego służą kontenerki?

Do czego służą kontenerki?

Poproszeni o podanie nazwy jakiegokolwiek mebla, prawdopodobnie w pierwszej kolejności wymienimy stół, łóżko albo szafę, krzesło lub choćby biurko. Tymczasem równie istotnym elementem wyposażenia wnętrza okazują się tzw. kontenerki. Osobom, które nie wiedzą do końca, co to takiego, być może nasuwa się w tym momencie skojarzenie z przechowywaniem przedmiotów – i jest ono słuszne. Do czego jednak dokładnie służą kontenerki i jak można je wykorzystać?

Typowy kontenerek przypomina nieco swoją konstrukcją miniaturowy regał. Wyposażony jest w półki, a niekiedy także w szuflady. Ponieważ jednak jego wysokość nie przekracza z reguły jednego metra, płaska powierzchnia na samej górze stać się może praktycznym blatem, na którym postawimy wszystko to, co pragniemy mieć na wyciągnięcie ręki. W razie potrzeby zaś kontenerek można wsunąć pod stół lub biurko.

Jest to niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, jeśli potrzebujemy dodatkowej przestrzeni. Niewielki, za to bardzo pojemny mebel z łatwością da się przesuwać, co dodatkowo ułatwia obecność kółek znajdujących się na wyposażeniu niektórych modeli. Taki kontenerek z powodzeniem wykorzystamy np. do przewiezienia z kuchni do jadalni potraw, sztućców czy zastawy.

Niezbędny w branży HoReCa, przydatny też prywatnie

Jak dowiadujemy się w sklepie meblarskim Italia Style, możliwość tę doceniają zarówno klienci indywidualni, jak i restauratorzy, barmani czy właściciele hoteli. Mobilny kontenerek jest wszak podstawowym wyposażeniem niezbędnym w usłudze „room service”, doskonale sprawdza się w sytuacji, gdy na życzenie gościa eleganckiego lokalu do stolika dostarczyć trzeba np. selekcję wykwintnych serów lub ekskluzywnych alkoholi.

Z takim zadaniem najlepiej radzą sobie kontenerki niezabudowane, których konstrukcja sprzyja ekspozycji umieszczonych wewnątrz przedmiotów. Na dolnej półce znaleźć się może chociażby wiaderko z lodem, w którym spoczywa butelka szampana, podczas gdy blat to idealne miejsce dla kieliszków na trunek. Podobnie z umieszczonych na niższych poziomach kontenerka butelek z alkoholami wygodnie przyrządzić można na jego blacie ciekawe drinki.

Kontenerek sprawdzi się też na różnego typu imprezach, gdy umieścimy na nim przekąski. Dolne szuflady czy półki służyć mogą wówczas jako miejsce np. na nieotwarte paczki chipsów, którymi w razie potrzeby uzupełniać można znajdującą się na blacie miskę. Otwartość kontenerka intuicyjnie zachęca do samoobsługi, dzięki czemu goście nie muszą kłopotać gospodarza zbędnymi pytaniami w tej sprawie.

Inne zastosowania

Kontenerki odnajdują się ponadto w pomieszczeniach takich jak:

  • kuchnia – oferując miejsce do przechowywania produktów, a także dodatkową przestrzeń roboczą w postaci blatu;
  • sypialnia – zastępując szafkę nocną lub stanowiąc praktyczne wyposażenie zabudowanej garderoby bądź szafy, gdzie pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępne miejsce i z łatwością dotrzeć do pasków, bielizny, biżuterii czy innych dodatków;
  • pokój dziecka lub nastolatka – stając się miejscem na zabawki, akcesoria hobbystyczne i rozmaite drobiazgi;
  • gabinet – zwiększając pojemność i funkcjonalność biurka;
  • sala konferencyjna – stając się wygodnym barkiem kawowo-herbacianym.

Dzięki różnorodności stylów i materiałów wykonania z pewnością odnajdziemy kontenerek, który nie tylko idealnie wkomponuje się w charakter danego wnętrza, ale też sam podniesie jego walory estetyczne.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share