Główna » Sposób na związek » Dlaczego zdradzamy? 5 powodów

Dlaczego zdradzamy? 5 powodów

Zdradziła Cię Twoja druga połówka? Twoją specjalnością jest skok w bok? Nie możesz zrozumieć jak ludzie mogą zdradzać i z czego to wynika? Nie wiesz dlaczego mężczyźni zdradzają? Nie wiesz dlaczego kobiety zdradzają bogatych mężów? Jeżeli na chociaż jedno pytanie Twoja odpowiedź brzmi tak, to ten tekst jest dla Ciebie.

Dlaczego zdradzamy?

 
Brakuje nam dobrego seksu, zrozumienia, wsparcia albo wszystkiego na raz. Czasem z nudów, czasem z nadmiaru wrażeń, czasem z potrzeby charakteru. Kiedyś koleżanka powiedziała mi, ze zdradza, bo ma to w genach, po ojcu. Dziadek zdradzał, ojciec zdradzał, więc u niej to już odruch bezwarunkowy. Absurdalne co?

 
Pierwszym powodem dla którego zdradzamy jest brak porozumienia. Jeśli nie możemy się ze sobą dogadać, to nasz związek nie będzie dobry. Spina na każdym kroku i o wszystko prędzej czy później doprowadzi do końca albo do zdrady… Pytasz po co być ze sobą w takiej sytuacji? Jest dużo pobudek do takiego działania. Są nimi: przyzwyczajenie, jednostronna miłość będąca jak kula u nogi i sprawiająca poczucie winy przy każdym kroku przeciw partnerowi, uzależnienie od drugiej osoby, długoletnia relacja nie tylko z partnerem, ale także z jego znajomymi i rodziną albo, najgorsza, sytuacja materialna. Człowiek boi się być sam, często boi się także, że po latach pielęgnowane znajomości się zakończą, bo znajomi się podzielą i w większości pójdą za drugą połówką.

 
Drugim powodem dlaczego zdradzamy jest brak seksu, lub seks nienajlepszej jakości. Nie ukrywajmy, że jest to jeden z filarów związku. Bez tego nie ma relacji. Nie ma nic bliższego niż złączenie się dwóch osób w jedno. Może być miłość, ale bez seksu jest niepełna. Każdy ma potrzeby. Jeśli jedna połówka nie daje, to druga nie weźmie? To tak nie działa. Wtedy łatwiej o uleganie pokusie. To trochę tak, jak z obiadem. Jak nie ma go w domu, to partner zje go na mieście, jeśli nie ma seksu to… Wiadomo.

 
Trzecim powodem jest brak wsparcia. Mam koleżankę, której facet chciał założyć własny biznes. Ona go wyśmiała, powiedziała, ze to durny pomysł i na pewno się nie uda. Wstrzymał się. Zaczął się dusić, bo jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Dużo czasu spędzał w Internecie i pewnego dnia odezwała się do niego stara znajoma. Dobrze im się rozmawiało, opowiedział jej o swoich marzeniach, ona powiedziała, że to świetny pomysł i nie wie czemu jeszcze tego nie zrobił. Oczywiście zaczęli się spotykać, ona go dopingowała, on zaczął zakładać działalność wbrew mojej koleżance, z ogromnym wsparciem znajomej faceta. Od takiego wsparcia i łechtania dumy faceta tylko krok do łóżka i tak się stało. Oczywiście potem zdrada wyszła na jaw, biznes splajtował, a facet błagał o wybaczenie, ale można było tego uniknąć jeżeli omawiana para by ze sobą rozmawiała. Kwestia kluczowa we wsparciu to zadawanie takich pytań, by druga osoba sama dostrzegła korzyści i zagrożenia wynikające ze swojego działania. Wsparcie nie polega na skakaniu nad kimś jak nad jajkiem, tylko na mądrej, konstruktywnej krytyce i zadawaniu odpowiednich pytań.

 
Czwartym powodem jest nuda. Zwykłą prosta nuda. Jedno pracuje, drugie się opierdziela w domu. Jedno pracuje całymi dniami, drugie chodzi po mieście, kawkuje, szuka trenera personalnego, nie ma czym się zająć i nie rozumie zmęczenia tego pierwszego. Prędzej czy później pojawia się ktoś, kto może spędzać czas z tą niepracującą połówką. Rozumie ją i wspiera. Przez zrozumienie idzie do łóżka. Nuda to wróg związku.

 
Piąty powód czyli za dużo wrażeń. Dużo wyjazdów, mnóstwo atrakcji, zbyt rozrywkowy partner, nadmiar alkoholu lub narkotyków… Druga połowa chce się schować, odpocząć, zniknąć na chwilę. Ktoś daje jej uciec na chwilę, otula swoimi ramionami przed światem i… klops. Już wiesz dlaczego zdradzamy?

Dlaczego zdradzają mężczyźni

 
Najczęściej mężczyźni zdradzają w wyniku niedojrzałości emocjonalnej. Nie są gotowi na stałość, stateczne życie, rodzinę i karmienie dzieci. Powaga sytuacji, kiedy nadchodzi moment płacenia czynszu, okazuje się, że to ich przerasta. Mama nie robi śniadanka, nie sprząta pokoju, następuje moment CUD, czyli prosta zasada brzmiąca: Czas Unieść Dupę. Inny powód, najczęstszy w przypadku facetów, to seksoholizm. Potrzebują odmiany i różnorodności, kiedy jej nie ma, jest źle. Pierwsze skrzypce u faceta gra ego. Musi je doładowywać i podbudowywać, Jak kobieta w domu temu nie sprosta, to niestety będzie musiał to sobie zrekompensować w postaci wielu pań. Pytanie „dlaczego zdradzają mężczyźni” jest powodem do wielu badań i refleksji… Jednak, coraz częściej słyszymy pytanie „dlaczego zdradzają kobiety”. Okazało się, że płeć piękna też czasem skacze w bok, tylko przez lata lepiej się maskowała.

Dlaczego zdradzają kobiety

 
Jest kilka powodów. Najczęściej z nudów. Siedzą w domu i nie mają czym się zająć. Mają też rozłożyste życie wewnętrzne i często jeden facet nie ma siły temu sprostać i je zrozumieć… Musi je podzielić na kilku różnych mężczyzn. Może to także mieć w genach po ojcu, matce, dziadku, czy prawuju. A jeszcze jak zły mąż zaniedbuje ją pracując całe dnie, to już całkiem jest zasadniczy powód.
Kobiety są też ciekawe i szukają często wrażeń, co może się skończyć przygodą w łóżku z innym. Mogą także mieć dość bycia gospodynią. Pragną być dostrzeżone jako kobiety, nie jak matki, żony, kuchty i sprzątaczki. Powodem mogą być też hormony, wyobraźnia (często konkretnej osoby, twarzy i nawet imienia i nazwiska). Kobieta mogła się też zakochać… I znowu i znowu…
Już wiesz dlaczego zdradzamy?

EQi

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share