Główna » Domowe sposoby » Czyszczenie fug – czym wyczyścić fugi?

Czyszczenie fug – czym wyczyścić fugi?

Wszystko co nowe jest piękne. Cieszy oko nieskazitelnością użytkowania. Chcielibyśmy aby po latach równie pięknie wyglądało. Jednak czy zawsze jest to możliwe?

Pamiętamy ekipę, która kładła kafelki w kuchni i łazience, tyle pracy włożyli w to aby efekt końcowy nas zachwycił, a pieniądze zostały wyłożone bez bólu serca. Zapomnieliśmy o jednym pytaniu: czym wyczyścić fugi? A to one właśnie ulegają najszybszym zabrudzeniom. Czy są jakieś sposoby na przedłużenie ich żywotności?

Czyszczenie fug- sposoby domowe.

  • Proszek do pieczenia– z samej nazwy stworzony do jednego celu, z właściwości wielozadaniowy. Wystarczy że posypiesz nim zabrudzone fugi i pozostawisz proszek na 20 min. Następnie zmyjesz wilgotna ściereczką. Mało kto podejrzewa, że czyszczenie fug może się odbyć w tak prosty sposób.
  • Pasta do zębów– tak jak myjemy zęby tak wyczyśćmy fugi. Nałóżmy pastę i szczoteczką do zębów szorujmy. Jeśli będzie to pasta wybielająca, efekt jeszcze bardziej widoczny. Za każdym razem gdy pomyślisz, że nie masz czym wyczyścić fugi, wejdź do łazienki i spójrz na pastę do zębów.
  • Ocet– dobrze znany wszystkim gospodyniom domowym środek. Czy czyszczenie fug również jest w jego kompetencjach? Oczywiście! Jedna część octu na dwie części wody to idealne proporcje do sporządzenia roztworu. Teraz tylko szczoteczka i dużo samozaparcia przy czyszczeniu.
  • Ocet plus soda– takie połączenie ma silniejsze działanie ale też nieprzyjemny zapach octu zostaje zneutralizowany. Do podanego wyżej przepisu dodajemy taką ilość sody aby powstała papka, którą nakładamy na fugę. Czekamy cierpliwie 10 minut i szorujemy szczoteczka, po czym zmywamy wodą.
  • Cytryna– sok z cytryny ma właściwości wybielające, i może być jednym ze sposobów na to czym wyczyścić fugi. Nakładamy sok z cytryny na fugi, czekamy dziesięć minut i czyścimy szczoteczką do zębów, po czym zmywamy wodą.

Techniko ratuj- sklepowe metody na czyszczenie fug.

Kiedy nie masz czasu na testowanie domowych preparatów, z pomocą przychodzi rynek chemiczny. Dostępne są różnego rodzaju produkty, których podstawowym składnikiem są środki wybielające i przeciwgrzybiczne. Ich zadaniem jest czyszczenie fug i zabicie chorobotwórczych bakterii i grzybów. W końcu zabrudzenie są nie tylko kwestia estetyki ale i zdrowia domowników. Zanim użyjesz preparatu, przeczytaj jak wyczyścić fugi. Czy wystarczy nałożyć sam preparat i zmyć, czy konieczna jest ingerencja mechaniczna i szorowanie powierzchni. Koniecznie zastosuj rękawice ochronne a przy czyszczeniu wietrz pomieszczenie. Ostrożności nigdy za wiele. Tutaj znajdziesz taki środek: KLIK.

Jeśli systematycznie będziemy dbać o czystość naszych fug, jest szansa, że długo nam potowarzyszą. Co jednak zrobić gdy mimo użycia domowych i sklepowych środków czyszczących ich wygląd pozostawia wiele do życzenia? W takiej sytuacji rozsądne wydaje się zastanowienie, czy wymiana fugi nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Nie musimy wymieniać od razu kafelek. Dostępne są preparaty wypełniające fugi, które nanosimy w szczeliny, następnie czyścimy pozostałości z kafelek. Tutaj znajdziesz ich całą baterię: KLIK. Przez jakiś czas w naszym domu nie padnie pytanie: jak wyczyścić fugi.

Kinga Partyczyńska

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share