Główna » Sposób na związek » Czym uwarunkowana jest wielkość penisa, czyli dlaczego tak się różnimy?

Czym uwarunkowana jest wielkość penisa, czyli dlaczego tak się różnimy?

Zastanawialiście się kiedykolwiek, ilu mężczyzn w naszym kraju – światowa skala mogłaby być zbyt niedokładna – ma kompleksy z powodu rozmiaru swojego członka? Ilu panów uważa, że jest on za mały, a tym samym niezdolny do zapewnienia partnerce odpowiedniej stymulacji? Szacuje się, że problem ten dotyczy dziś od 65-67% Polaków. Niektórzy starają się to zmienić, inni rezygnują z życia seksualnego z partnerem w obawie przed porażką, wyśmianiem, czy też zranieniem reakcją drugiej osoby. Mając współcześnie do dyspozycji szerokie możliwości zdobycia wiedzy oraz żyjąc w czasach rozkwitu nauki i nowych technologii, odsetek ten powinien być o wiele niższy.

 

Wydaje się jednak, że dojrzali płciowo mężczyźni w wielu przypadkach posiadają w swoich umysłach pewien skrzywiony schemat oceny rzeczywistości lub też ulegają błędnemu przekonaniu, że długość penisa gwarantuje zawsze lepszy stosunek. Czym jednak uwarunkowana jest wielkość męskiego przyrodzenia? Dlaczego jest ona tak różna?

Rzut oka na genetykę

To, jakiego penisa otrzyma chłopiec, który stanie się po kilkunastu latach mężczyzną, kształtuje się już na etapie życia płodowego. Informację tą w kodzie genetycznym zapisują wówczas dwa czynniki – poziom testosteronu matki w czasie ciąży oraz geny ojca. W momencie rozwiązania DNA otrzymuje jednak wiele nowych bodźców, które mogą zmieniać jego kod. Nim skończy się okres dojrzewania mężczyzna wystawiany jest na stres, różną temperaturę otoczenia oraz odbywa zbliżenia w różnej częstotliwości. Były by to nic nieznaczące szczegóły, gdyby nie fakt, iż naukowo udowodniono, że mają one realny wpływ na rozmiar penisa. Prowadzi to więc do konkluzji mówiącej, że prawdopodobieństwo stałego powiększenia prącia uzależnione jest również od zapewnienia organizmowi konkretnych bodźców.

Jak dochodzi do erekcji?

Penis w czasie spoczynku nie jest dla mężczyzn aż tak ważny, jak to jaką osiąga wielkość podczas erekcji. Można powiedzieć wówczas, że dłuższy już nie będzie, a więc od wyniku mierzonego w centymetrach zależy w głównej mierze satysfakcja wielu panów. Jak to się jednak dzieje, że podczas wzwodu męski członek rośnie (pogrubia się i wydłuża o te 3-8 cm)? Wpływ mają na to tzw. ciała jamiste i tkanka gąbczasta. To na nie działa podniecenie u mężczyzn i powoduje, że rozszerzają się pod wpływem nagłego napływu krwi. Penis wydłuża się wówczas i sztywnieje, a chłonność owych ciał i tkanek uznaje się za kluczową dla opracowania skutecznej metody wpływu na wielkość męskiego przyrodzenia.

Wiek, psychologia i inne uwarunkowania

Wielkość – grubość i długość – penisa to dla wielu panów temat dość drażliwy. Zwykle bywa tak, że mężczyźni chwalą się osiągniętą liczbą centymetrów dość na wyrost lub poruszają ten temat jedynie ci, którzy nie uważają, iż muszą wstydzić się rozmiaru swojego członka. Inni stronią od dyskusji, starają się nadrobić „braki” w innych dziedzinach życia lub dążą do tego, aby samodzielnie wpłynąć na wielkość swojego prącia. Nie można jednak zapominać, że zaraz obok genetyki, wyżej wymienionych bodźców oraz chłonności ciał jamistych rozmiar uwarunkowany jest tu również przez takie czynniki, jak:
– wiek mężczyzny (im jest on starszy tym członek staje się krótszy, a erekcja bardziej niestabilna),
– psychologia (mechanizmy rządzące ludzką psychiką czasem stawiają naszemu ciału pewne blokady; jednym razem jest to lęk wysokości, a innym niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu i tym samym mniejszy penis),
– nieprzemyślana ingerencja (stosowanie niesprawdzonych środków, powiększanie mechaniczne, czy też nieudany zabieg chirurgiczny mogą mieć wpływ na nieprawidłowe działanie, a tym samym wielkość penisa),
– nieregularne stosowanie preparatów na powiększenie (znane są żele i kremy, które posiadają w składzie elementy wpływające na stopniowy przyrost objętości ciał jamistych, jeśli jednak stosuje się takie preparaty nieregularnie to efekty będą nie tylko nietrwałe, ale też niemal niewidoczne).

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja świat-penisizer.pl

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share