Główna » Sposób na biznes » Czym są start-upy?

Czym są start-upy?

Z terminem start-up można spotkać się dzisiaj na każdym kroku, ale nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, czym tak naprawdę start-up jest. Czy to rodzaj firmy? Na czym koncentrują się start-upy? Jak można je założyć?

 

Start-upami nazywa się przedsiębiorstwa lub też organizacje działające tymczasowo, które tworzone są w celu znalezienia optymalnego modelu biznesowego zapewniającego im przyszłościowy rozwój. Zatem start-up nie ma najczęściej obranego kierunku wykorzystania posiadanych zasobów, jest w fazie rozwojowej i aktywnie poszukuje nowych rynków i klientów.

 

Wprawdzie start-up może działać w każdej dziedzinie, to jednak najczęściej tego typu formy prowadzenia działalności kojarzą się z nowymi technologiami. Start-up najczęściej przestaje być start-upem w momencie, gdy możliwe jest czerpanie z niego zysków lub też przejęcie lub fuzja z inną firmą.

 

Cechy charakterystyczne start-upów to głównie:

  • obniżone koszty związane z rozpoczęciem działalności
  • możliwość uzyskania wyższego zwrotu z inwestycji przy podjęciu przyszłościowych decyzji i trafieniu w potrzeby rynku
  • wyższe ryzyko w porównaniu do standardowych przedsięwzięć, między innymi z powodu działalności w nowej dziedzinie, która nie jest jeszcze szeroko poznana
  • korzystanie z różnego rodzaju funduszy wspierających je finansowo

 

Coraz więcej osób myślących o założeniu własnego start-upa korzysta także z profesjonalnego wsparcia w tej dziedzinie – doradztwo biznesowe świadczone przez doświadczoną agencję może być po prostu nieocenione i pomóc w podjęciu kluczowych decyzji. Dzięki takiemu wsparciu dążenie do założonych celów staje się jeszcze łatwiejsze, między innymi w dziedzinie finansów, zatrudnienia czy polityki cenowej lub marketingu.

 

Usługi tego rodzaju świadczy między innymi Assay Consulting & Research (assay.pl), agencja, która koncentruje się na wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań biznesowych i pomaganiu swoim klientom w zdobywaniu silnej i stabilnej pozycji w branży. Świadczy doradztwo biznesowe i wsparcie start-upów. Więcej informacji o zakresie usług znaleźć można na stronie: assay.pl.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share