Główna » Sposób na biznes » Czym cechuje się mikrosterownik ALPHA 2?

Czym cechuje się mikrosterownik ALPHA 2?

Mianem mikrosterowników określa się zwykle niewielkie systemy komputerowe, które są zintegrowane w pojedynczym układzie scalonym. Mikrosterowniki zawierają procesory, pamięć oraz układy wejścia i wyjścia. Sterowniki typu ALPHA wypełniają tzw. przestrzeń między konwencjonalnymi przekaźnikami i regulatorami a standardowymi sterownikami PLC. Czym charakteryzują się mikrosterowniki ALPHA 2?

Zastosowanie mikrosterowników ALPHA 2

Jak mówi nam przedstawiciel firmy PG Systems z Sulejówka, mikrosterowniki znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagane jest sterowanie oraz przetwarzanie danych. Na ogół mikrosterowniki są wykorzystywane jako urządzenia telekomunikacyjne, komputery specjalistyczne i przenośne, tzw. elektronika konsumencka (kamery, aparaty cyfrowe, dekodery telewizji etc.), urządzenia automatyki przemysłowej. Mikrosterownik ALPHA 2 może sterować wieloma procesami samodzielnie – ma obecnie możliwość przetwarzania do 200 bloków funkcyjnych. Producent mikrosterownika ALPHA 2 wskazuje, że może on być wykorzystywany na przykład:

  • w szklarniach oraz maszynach rolniczych,
  • do sterowania pompami, bramami, drzwiami, roletami,
  • w systemach manipulacyjnych, oświetleniowych, alarmowych,
  • w systemach bezpieczeństwa,
  • w pojazdach specjalnego przeznaczenia,
  • w ogrzewaniu, klimatyzacji, wentylacji.

Akcesoria do mikrosterowników ALPHA 2

Do mikrosterowników ALPHA 2 możemy dokupić szereg akcesoriów. To nie tylko kable do programowania (jak AL-232CAB o długości 2,5 m), czy konwertery komunikacyjne do podłączenia modemu GSM (jak AL2-GSM-CAB z kablem o długości 1,5 m). Dostępne są między innymi ramki do tablicowego montażu, czy impulsowe zasilacze o znamionowym napięciu wejściowym 100-250 V AC i o różnym znamionowym prądzie wyjściowym. Kolejne akcesoria to moduły rozszerzeń z czterema wyjściami tranzystorowymi lub przekaźnikowymi i kasety pamięci. Dalej warto wymienić dwukanałowe przetworniki temperatury i moduł typu SLAVE do sieci AS-Interface. Do mikrosterowników ALPHA 2 możemy też oczywiście dokupić oprogramowanie. To AL-PCS/WIN-EU. Jest to oprogramowanie przyjazne dla użytkownika, stworzone w przejrzysty sposób. Do dyspozycji mamy monitoring z możliwością wymuszania stanów logicznych, funkcję symulacji (możemy przetestować działanie programu off-line), czy funkcję zdalnej obsługi. Producent sterownika wyraźnie wskazuje, jakie są wymagania systemowe dla komputera PC, a obszerna instrukcja pomaga nam w instalacji, deinstalacji i uruchomieniu AL-PCS/WIN-EU, wskazuje, jak korzystać z funkcji Help, opisuje ekran oraz okno schematu bloków funkcyjnych, tryb programowania, symulacji, monitorowania itd. Choć na pierwszy rzut oka cechy mikrosterowników ALPHA 2 mogą wydawać się nieco niezrozumiałe, po zapoznaniu się z nimi wszystko staje się klarowne.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share