Główna » Sprytny sposób » Czy lepiej kupić drzwi i okna aluminiowe w sklepie czy u producenta?

Czy lepiej kupić drzwi i okna aluminiowe w sklepie czy u producenta?

Do niedawna drzwi i okna aluminiowe cieszyły się popularnością głównie wśród inwestorów komercyjnych. Wzrasta jednak zainteresowania tego typu stolarką w budownictwie jednorodzinnym. Wiąże się to przede wszystkim z większymi możliwościami dopasowania drzwi i okien aluminiowych do nietypowych realizacji architektonicznych, a także z estetyką ich wykonania, lekkością i wytrzymałością.

Fachowa pomoc w doborze właściwego produktu

Kupując okna i drzwi u producenta mamy możliwość zapoznania się z pełną ofertą produktów i rozwiązań, które on proponuje. Okna i drzwi aluminiowe zazwyczaj zamawiane są na wymiar, do konkretnego projektu architektonicznego. Wynika to z właściwości aluminium, które pozwalają na indywidualne kształtowanie ram okiennych i ich dopasowywanie do nawet najbardziej nietypowego budynku. Zamawiając okna od producenta mamy pewność, że weźmie on pod uwagę różnorodne czynniki, wynikające z nietypowego zamówienia, jak np. wykonanie łączeń.

Ponadto producenci wciąż aktualizują swoją wiedzę dotyczącą nowych technologii i wprowadzają je do swoich usług i produktów. Rozmawiamy z przedstawicielem firmy PlastiXal, działającej na terenie Warszawy, województwa mazowieckiego i podlaskiego:

– „Chcemy aby nasze produkty i usługi były na jak najwyższym i wciąż wzrastającym poziomie. Z myślą o naszych klientach na naszej stronie internetowej umieściliśmy listę aplikacji, dzięki którym mogą sami m.in. obliczyć parametry przeszkleń, odnaleźć oraz wybrać odpowiednie przeszklenia w oparciu o szeroki zakres filtrów, projektować w wirtualnej rzeczywistości oraz dopasować najlepsze rozwiązania do swoich domów. Ponadto zawsze pozostajemy do ich dyspozycji i chętnie odpowiadamy na wszelkie pytania.”

Konkurencyjne ceny i duży wybór

Nie da się ukryć, że cena okien aluminiowych przewyższa ceny okien z PCV czy drewnianych, zwłaszcza że zazwyczaj są one wykonywane na indywidualne zamówienie. Dlatego zakup u producenta będzie najbardziej korzystny. Możemy wysłać zapytanie i prośbę o wycenę bezpośrednio do producenta, który samodzielnie zrealizuje przyszłe zlecenie lub skieruje nas do dystrybutora. Wielu producentów okien posiada bowiem rozbudowaną sieć sklepów, które gwarantują obsługę na odpowiednim poziomie. Oferują również profesjonalny montaż okien, na który warto się zdecydować. Usuwanie skutków niedociągnięć pozostawionych przez mniej doświadczonych montażystów może być dość kosztowne.

Stolarka aluminiowa dostępna u producentów takich jak firma PlastiXal to okna, drzwi tarasowe, zewnętrze, wewnętrzne, rozwiązania systemowe, np. systemy przeciwpożarowe, fasadowe, przesuwne, harmonijkowe oraz cała gama możliwości zależnych tylko i wyłącznie od wizji inwestora czy klienta indywidualnego. Oferty producentów są w stanie odpowiedzieć na oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share