Główna » Sposób na biznes » Coś Wam pokażę: Malowane, drewniane ozdoby z duszą – forestdesign.pl

Coś Wam pokażę: Malowane, drewniane ozdoby z duszą – forestdesign.pl

Konkurencja wśród handmade’owców jest nie mała. Często jednak zdarza się tak, że jeden twórca powiela pomysły drugiego, bo brakuje mu kreatywności lub pomysłu na siebie. Ale to, co dziś chcę Wam pokazać w ramach nowej serii wywiadów : „coś Wam pokażę”, jest absolutnie wyjątkowe. To drewniane ozdoby – malowane. Z DUSZĄ!

Aniu.. to co robisz jest absolutnie przepiękne. Kiedy trafiłam na Twoje prace na instagramie, nie mogłam oderwać oczu od zdjęć. Magia. Ja nawet nie potrafię tego opisać słowami. Czuję wszystkimi zmysłami, że to prawdziwa pasja. Że te Twoje drewniane ozdoby mają duszę. Opowiedz nam proszę o Twojej miłości do drewna, o początkach, które nie były zapewne proste i o tym skąd wziął się pomysł na markę?

 

Dziękuję serdecznie cieszę się, że tak odbierasz moją sztukę. Bardzo mi miło! Pomysł na projekt ForestDesign narodził się podczas stażu, jaki odbywałam w Lasach Państwowych. Po jego zakończeniu wpadłam na pomysł, aby połączyć jakoś moją ogromną miłość do lasu i drewna, z pasją artystyczną. Już w trakcie stażu zabierałam z lasu kawałki drewna o ciekawych kształtach, i tworzyłam z nich wyjątkowe, drewniane ozdoby.

Z czasem zaczęłam ozdabiać drewniane zakładki, podkładki pod kubek, biżuterię, ale moimi ulubionymi są obrazy malowane na plastrach.
Na początku nie było łatwo, mój styl bardzo ewoluował przez te 5 lat, ale myślę, że teraz jestem na odpowiedniej ścieżce. To co robię, sprawia mi ogromną radość, lubię uszczęśliwiać innych moimi pracami.

drewniane ozdoby

 

Co oferujesz swoim klientom? Czy mogą poprosić Cię o jakiekolwiek drewniane ozdoby? Czy wyrysujesz im na nich wszystko, czego tylko zapragną?

 

Oferuję moim klientom drewniane ozdoby, malowane całym moim leśnym sercem. Bardzo często przyjmuję zamówienia indywidualne. Spełniam życzenia odnośnie tego jaki zwierzak lub roślina ma być głównym bohaterem na danym obrazie, jaka pora dnia, lub roku, czasem maluję także leśne pejzaże.

 

drewniane ozdoby

 

Co jest flagowym produktem Forest Design?  Opowiedz nam też coś więcej o całym asortymencie.

 

Flagowy produkt, to zdecydowanie bajkowe obrazy, malowane na drewnianych plastrach. Uwielbiam je tworzyć, a klienci bardzo je lubią. Projektuję także drewniane ozdoby takie jak zakładki do książek, podkładki pod kubek, kolczyki, naszyjniki, broszki. W  każdej z moich prac zaklęty jest mały leśny świat, opowiedziana jest inna magiczna historia 🙂
Ceny drobiazgów (np. biżuteria, małe obrazki) zaczynają się od 30-35zł.

 

drewniane ozdoby

Kto jest Twoim głównym klientem? Czy przychodzą do Ciebie osoby, które chcą sprawić prezent sobie? Czy wybierają raczej przedmioty dla kogoś bliskiego? Na jakie okazje?

 

Zgłaszają się do mnie wyjątkowi ludzie, kochający i szanujący przyrodę, dostrzegający magię w życiu codziennym. Najczęściej zamawiają prezenty dla siebie, aby ozdobić swój dom, swój wizerunek i dodać mu niezwykłości, podkreślić swoją miłość do natury. Zdarza się także, że maluję drewniane ozdoby z okazji narodzin dziecka, na śluby, jako upominek na urodziny.

drewniane ozdoby

 

Jakie są plany na przyszłość? Odnośnie samej marki i Twoich działań?

 
Moje plany, to stale rozwijać się i doskonalić swój warsztat plastyczny, drewno i wyobraźnia dają tyle możliwości! 🙂 Myślę także o łączeniu moich drewnianych ozdób z innymi technikami plastycznymi i o powiększeniu asortymentu. Chciałabym także częściej przeprowadzać warsztaty plastyczne z malowania na drewnie dla dzieci i dorosłych i zarażać moją pasją coraz szersze kręgi 🙂

drewniane ozdoby

 

No właśnie,  prowadzisz warsztaty przyrodniczo plastyczne, na które zapraszasz nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Jak one wyglądają? Jaki jest ich koszt? Oraz czego można się na nich nauczyć?

 

Tak, prowadzę takie warsztaty. Uczestnicy uczą się na nich jak przygotować drewno, tak aby nadawało się do pomalowania. Poznają także ciekawostki z życia zwierząt, które zawsze opowiadam podczas zajęć. Uczą się jak prawidłowo nakładać farby, uzyskiwać odpowiednie kolory i w końcu jak zabezpieczyć drewniane ozdoby, aby cieszyły przez wiele lat 🙂 Koszty zajęć ustalamy indywidualnie, w zależności od ilości uczestników oraz potrzebnych materiałów. Ostatnio prowadzę takie zajęcia W Centrum Edukacji Przyrodniczo Leśnej w Warszawie, tu zajęcia są bezpłatne 🙂

drewniane ozdoby

 

Aniu a czy masz jakieś swoje motto, które wytycza Tobie codziennie trasę zarówno w kwestii Twojej kariery, jak i takiego zwykłego, codziennego życia?

 
Może nie jest to motto, ale mam kilka „wytycznych”, którymi się kieruję 😉 Staram się dostrzegać magię każdego dnia, w naturze, w drobiazgach, we wszystkim co nas otacza. Zachwycać się światem, myśleć pozytywnie i nie bać się spełniać własnych marzeń 🙂

drewniane ozdoby

Bo marzenia się nie spełniają.. marzenia się spełnia! Dziękuję serdecznie Ani za inspirujący wywiad, a Was, zapraszam do podziwiania ich ARCYdzieł na jej portalach społecznościowych, oraz na stronie internetowej. Jestem przekonana, że zakochacie się w nich tak samo, jak ja!

ForestDesing : Instagram Facebook Strona internetowa Sklep

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share