Główna » Sposób na ślub i wesele » Co zamiast kwiatów na ślub?

Co zamiast kwiatów na ślub?

Zbliża się ślub Twoich znajomych, a Ty nie masz pomysłu, co możesz im podarować, żeby wypaść dość oryginalnie. Kwiaty na ślub, to już przeżytek. Warto dać Młodym jakąś pamiątkę, coś trwalszego, co po trzech dniach nie trafi do kosza. Zatem, co zamiast kwiatów na ślub?

Pluszaki

 

To jeden z częściej spotykanych pomysłów. Pluszowe misie na pewno ucieszą Państwa Młodych. Co więcej, możesz mieć pewność, że przydadzą się nowożeńcom, szczególnie w przyszłości, gdy powiększy się rodzina. Może też zechcą podarować je komuś, przeznaczyć na jakiś cel charytatywny, zawieść do domu dziecka czy żłobka. Jedno jest pewne, to nie będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Co zamiast kwiatów na ślub? Alkohol

 

Nic tak nie relaksuje jak dobre wino. To będzie potrzebne nowożeńcom szczególnie po ślubie. Zamiast kwiatów na wesele możesz kupić więc alkohol. Na ich wspólnej drodze życiowej na pewno będzie wiele okazji do świętowania. Jeśli Państwo Młodzi to miłośnicy wina, będziesz mógł się wykazać. Dobre wino na pewno im się przyda, szczególnie podczas miesiąca miodowego.

Wierszyki ślubne zamiast kwiatów

 

Podczas składania życzeń na ślubie zazwyczaj jest mało czasu, wszystkim towarzyszą silne emocje i często możemy pominąć kilka istotnych kwestii, które chcieliśmy przekazać nowożeńcom. Dobrym pomysłem mogą być zatem wierszyki ślubne zamiast kwiatów. Możemy poświęcić więcej czasu na znalezienie czegoś odpowiedniego, co oddawałoby to, co chcemy życzyć Młodym na progu nowego życia. Jeśli macie trochę zdolności pisarskich, a uwierzcie mi – każdy trochę ma, możecie sami ułożyć taki wiersz. Sprawi on wszystkim na pewno mnóstwo radości.

Co zamiast kwiatów na ślub? Słodycze

 

Jeśli nadal nie jesteś pewien, co zamiast kwiatów na ślub, podpowiadam – słodycze! Którzy ich nie lubi?! Warto poszukać w sklepach jakichś słodkości. Można ładniej je zapakować lub przygotować, np. kosz ze słodyczami. Państwo Młodzi na pewno na długo zapamiętają Twój upominek!

Książki

 

Piękne kwiaty na ślub, to przeciętny koszt pięćdziesięciu złotych, a nawet więcej. A książka? Dziś dobrą książkę możesz kupić nawet za 30 złotych. Może warto zainwestować więc w tego rodzaju upominek. Pomyślcie, jeśli na wesele przybędzie 120 osób, czyli około 60 par i każda przyniesie książkę, jak bogate będzie ich biblioteka! A może uda Wam się zdobyć dedykację? Dla miłośników literatury, to genialne rozwiązanie!

Zamiast kwiatów na wesele – drobne upominki

 

Kwiaty na ślub mogą zastąpić też inne drobne upominki. Może to być piękna pościel, albo stylowe filiżanki. Może warto pokusić się o kupienie czegoś naprawdę oryginalnego, jak chociażby płyty ulubionego zespołu. Mało osób wpada dziś na ten pomysł, a przecież może wspaniale umilić wspólny czas nowożeńcom. Ciekawym rozwiązaniem są kupony lotto, może właśnie Ty pomożesz Młodym wejść w życie z zapleczem finansowym?

Większość z nas zastanawia się, co zamiast kwiatów na wesele. Jest mnóstwo pomysłów i warto z nich skorzystać, bo kwiaty pomimo tego, że są piękne, to upominek tylko chwilowy. A kupując książkę czy płytę ulubionego zespołu możesz na długo zapisać się w pamięci nowożeńców. Państwo Młodzi także mogą pomóc swoim gościom, sugerując w zaproszeniach, jakie upominki by preferowali.

Joanna Bugajewska

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Komentarze 2 komentarze

  1. Merkury napisał(a):

    Zamiast kwiatów? Może najlepszym pomysłem bedzie zakup wina?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share