Charakterystyka lasera frakcyjnego

Lasery frakcyjne są z powodzeniem stosowane w medycynie estetycznej już od wielu lat. Urządzenia te wykorzystuje się do bardzo wielu celów, m.in. w zabiegach odmładzaniu skóry, usuwania blizn, usuwaniu przebarwień oraz do zamykania rozszerzonych porów. Wykorzystanie lasera frakcyjnego umożliwia osiągnięcie bardzo dobrych i trwałych rezultatów. Więcej na temat samego zabiegu oraz jego możliwości, dowiesz się z naszego artykułu.

Jak wygląda zabieg z użyciem lasera frakcyjnego

Lasery frakcyjne CO2 mają praktyczne zastosowanie w wielu gałęziach medycyny. W medycynie estetycznej stosuje się je w zabiegach upiększających i w celu zlikwidowania defektów skóry. Zabiegi z użyciem lasera frakcyjnego wykonuje się w znieczuleniu miejscowym w postaci kremu EMLA. W trakcie i po zakończeniu zabiegu, skóra jest także chłodzona, co dodatkowo niweluje uczucie bólu.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, lekarz z Przychodni Specjalistycznej High-Med w Warszawie, która specjalizuje się m.in. w medycynie estetycznej i kosmetologii:

„Zabieg laserem frakcyjnym polega na precyzyjnym dziurkowaniu skóry, które powoduje rozpoczęcie naturalnych procesów regeneracyjnych, pobudzając produkcję kolagenu. W trakcie zabiegu może zostać uszkodzone od 20 do 25% powierzchni skóry. Cały czas pozostaje więc od 75 do 80% nienaruszonej skóry, która jest potrzebna do rozpoczęcia wzmożonej regeneracji”.

Dokładna moc lasera frakcyjnego oraz czas trwania pojedynczych impulsów jest dobierany bezpośrednio do rodzaju zabiegu. Im dłuższy impuls i im większą moc dobierzemy, tym uda się osiągnąć lepsze efekty końcowe, ale jednocześnie wydłużymy proces gojenia się powstałych ran.

Wskazania do zabiegu frakcyjnego

Wskazania do wykonania zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego są bardzo szerokie. Zabieg frakcyjny jest bowiem stosowany w wielu przypadkach. Doskonale się sprawdza w redukcji blizn (m.in. potrądzikowych, powypadkowych, pooperacyjnych oraz atroficznych), umożliwia usunięcie efektów fotostarzenia skóry, pozwala na spłycenie drobnych zmarszczek, usunięcie rozstępów, zamknięcie rozszerzonych porów oraz usunięcie przebarwień. Zabieg laserem frakcyjnym może być także stosowany w celu poprawy gęstości skóry oraz poprawy jej nieprawidłowej tekstury (m.in. skóry zbyt szorstkiej lub matowej).

W celu osiągnięcia oczekiwanych efektów, należy wykonać od 3 do 6 serii zabiegów, w odstępach 3-6 tygodni. Po zakończeniu całej terapii, przez okres od 6 do 12 miesięcy będzie trwała przebudowa powodującego dalsze ujędrnianie i wygładzanie skóry kolagenu.

Share