Camping, udany sposób na wakacje z dzieckiem?

Wakacje to czas, na który z niecierpliwością czekają wszyscy – zarówno dorośli, jak i dzieci. Marzymy o dużej ilości słońca, pięknej plaży i lazurowej wodzie. A także o full atrakcjach dla naszych dzieci. Dla wszystkich zastanawiających się, gdzie jechać na wakacje to warto zastanowić się nad  odpowiednim noclegiem. Możemy przebierać w hotelach all inclusive z wycieczkami lub kemping na łonie natury. W dzisiejszym artykule opiszę, dlaczego tak wielu ludzi wybiera podróż i wakacje w campingu.

Campingi w Europie

Tylko rodzic wie ile trzeba spędzić dni przed komputerem tak aby zaplanować idealne wakacje. W tym przypadku spontaniczny wyjazd nie wchodzi w grę. A jedynie w 100% zaplanowany urlop od A do Z. Wielu ludzi zamawia wyjazdy po Europie za pomocą biura podróży i nocleg w hotelu. A inni wybierają zaciszne miejsce z dala od miasta i ruchliwych dróg. Taka idylla może Cię spotkać w domku lub pod namiotem.

Kempingi zwykle kojarzą się odpoczynkiem  na łonie natury, gdzie jest dużo roślinności, świeże i czyste powietrze. Teoretycznie i praktycznie wypoczynek kempingowy wydaje się świetną propozycją dla rodzin z dziećmi. Będzie na pewno komfortowo, bezpiecznie i tanio. Jeszcze całkiem nie tak dawno kempingi zwykle kojarzone były ze spartańskimi warunkami. A także ciasnymi namiotami i nudą. Takie wyobrażenie o tym często powoduje, że rezygnujemy z oferty.

Kempingi są najczęściej położone z dala od ruchliwych dróg, w miejscach zacisznych, blisko drzew i natury. Czyste powietrze i obcowanie z przyrodą pozwalają zregenerować się i odpocząć od codziennego zgiełku. Już od samego rana dziecko może bawić się przed domkiem czy namiotem.

Wybierając się podróż do Europy można wybierać spośród około 500 europejskich kempingów. Gdzie znajdują się super wygodne domki, namioty z wyposażeniem na najwyższym poziomie. A także parcele na ulokowanie własnej przyczepy kempingowej bądź postawienie namiotu.

Domki posiadają wszystko to, co być w nich powinno – przestronne pokoje, aneksy kuchenne, komfortowe łazienki. Kto poszukuje ekskluzywnej formy zakwaterowania, może postawić na glamping, w którym domki są wyposażone np. w zmywarkę do naczyń, a namioty w łazienkę z prysznicem.

Namioty są równie atrakcyjnym rodzajem zakwaterowania, co domki, choć zwykle tańszym.

Dodatkowo dla rodzin z dziećmi organizowane są również przeróżne:

  • Atrakcje wodne – w postaci basenów, zjeżdżalni, jacuzzi, wodnych placów zabaw i parków wodnych, brodzików. Obiekty te są w pełni bezpieczne, dzięki pracy ratowników;
  • Atrakcje sportowe – boiska do gry w piłkę, korty tenisowe. A nawet parki linowe i ściany wspinaczkowe;
  • Animacje – obejmujące zajęcia taneczne, plastyczne i sportowe. Zaletą zajęć tego typu jest możliwość dołączenia w dowolnym momencie;
  • Place zabaw – raj dla każdego dziecka;
  • Wypożyczalnia rowerów – świetny pomysł na rodzinne spędzanie czasu i dalekie wyprawy. Bez konieczności przywożenia ze sobą sprzętu.

Chorwacja Campingi

Wielu rodziców planując urlop zastanawia się gdzie najlepiej jechać na wakacje do Chorwacji. Tak aby dzieci czuły się dobrze i miło wspominały pobyt wakacyjny.  

Na kempingu w Chorwacji można przyjemnie spędzić czas. Chorwacja posiada wiele idyllicznych, starych miasteczek. A także sielskich wiosek górskich, tętniące życiem plaże i spokojne zatoczki przy morzu. Kraj ten posiada wspaniały klimat – jest tam ciepło i dużo słońca. Poza tym kemping w Chorwacji to idealne miejsce dla całej rodziny.

Szukając odpowiedniego kempingu, warto zastanowić się nad tymi miejscowościami: Istria, Zadar i Dalmacja. Na tę chwilę to ulubione miejsca, wybierane przez wielu urlopowiczów. Są to miejsca gdzie można wypocząć. Oraz spędzić wspaniałe wakacje.

Share