Główna » Bez kategorii » Te błędy popełniamy przy zakupie ubezpieczenia na życie

Te błędy popełniamy przy zakupie ubezpieczenia na życie

W budowaniu swojej przyszłości posiadanie ubezpieczenia jest niezwykle istotne. Chroni nasze życie i zdrowie, wspierając finansowo w trudnych sytuacjach, dzięki czemu możemy w pełni cieszyć się bezpieczeństwem. Z kolei bez polisy na życie nie możemy liczyć na wypłatę świadczenia, refundowanie leczenia, konsultacje lekarskie bez kolejek oraz na wiele innych form pomocy.

 

 

Dzisiejsze rozwiązania, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe, są niezwykle bogate w warianty ochrony, dlatego właśnie o ubezpieczenie na życie dobrze jest zadbać odpowiednio wcześniej. Należy jednak wiedzieć, jakich błędów nie popełniać, aby skorzystać na polisie jak najlepiej.

Im wcześniej, tym taniej

Warto pamiętać, że czas działa na naszą niekorzyść. Im dłużej zwlekamy z decyzją o zakupie ubezpieczenia, tym wyższa cena składkowa może nas czekać. Założenie jest proste – im jesteśmy starsi, tym wyższe ryzyko zachorowań i śmierci, stąd ubezpieczyciel ma prawo oczekiwać od nas bardziej szczegółowych badań lekarskich i wyższych składek.

Wiele osób odkłada moment zakupu ubezpieczenia, usprawiedliwiając taką decyzję różnymi zobowiązaniami finansowymi jak np. spłatą kredytu na mieszkanie, zbliżającą się przeprowadzką, drogim urlopem za granicą, opłatami za samochód . Podobne powody mnożą się w nieskończoność. Tyle że niewiele osób orientuje się w cenach ubezpieczeń, bo mając wiedzę jak tanio można zakupić dobre ubezpieczenie, nie odkładaliby decyzji na później.

Próg wiekowy u każdego ubezpieczyciela może być inny, jednak w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym działa on zdecydowanie na niekorzyść. Z wiekiem coraz bardziej wymagane są badania lekarskie, a także zmniejsza się zakres ochrony. Zatem nie warto czekać. Wystarczy sprawdzić ubezpieczenie na życie online na www.ubezpieczeniazyciowe.pl w tym zakres cenowy, zakres ochrony oraz inne możliwości, aby upewnić się, że polisa na życie nie jest wcale tak dużym wydatkiem, jakiego się spodziewaliśmy.

Wysoka suma ubezpieczenia

Kolejnym błędem, który jest bardzo często popełniany przez klientów, to zbyt pochopna decyzja. Dotyczy ona zazwyczaj nieznajomości środowiska ubezpieczeniowego, co prowadzi do mylnego wniosku, że lepszej i bardziej korzystnej oferty już nie znajdziemy. Dzieje się tak najczęściej przy polisach z wysoką sumą ubezpieczenia. Klient, który przeczyta w ofercie, że jest ubezpieczony na milion złotych, jest wprost oczarowany możliwościami, jakie będą przysługiwać jemu bądź jego rodzinie.

Należy jednak pamiętać, że wysoka suma ubezpieczenia to przede wszystkim wyższa cena polisy. Dlatego zanim przystąpimy do zakupu ubezpieczenia warto jest przyjrzeć się swoim wydatkom, możliwościom i określić jasno konkretną kwotę, którą miesięcznie jesteśmy w stanie przeznaczyć na ubezpieczenie. I w tej cenie szukajmy ofert, które odpowiadają naszym możliwościom. W tej sytuacji pomocny może okazać się ranking ubezpieczeń na życie na www.ubezpieczeniazyciowe.pl, który pokaże nam oferty i grupy ubezpieczeniowe cieszące się dużym zaufaniem oraz zainteresowaniem wśród klientów.

Zbyt dużo umów dodatkowych

Oczywiście, rozszerzenia są ważne dla każdego z nas, ale istotne jest, aby były dobrze przemyślane. Jeśli pracujemy w domu i dodatkowo nie posiadamy prawa jazdy, rozszerzenie dotyczące wypadków komunikacyjnych może nie być nam potrzebne. Dlatego zastanówmy się dokładnie, w jakim wariancie dane rozszerzenie będzie nam rzeczywiście potrzebne.

To, co niezwykle ważne, to porównywanie ofert ze sobą. Zazwyczaj, jako osoby nieznające rynku ubezpieczeniowego, znamy kilka czołowych towarzystw ubezpieczeniowych, które posiadają status lidera na rynku. I na tym często nasza wiedza się kończy. Jednak firm ubezpieczeniowych jest wiele, ofert jeszcze więcej i wystarczy skorzystać z prostego narzędzia, jakim jest porównywarka ubezpieczeniowa, by dowiedzieć się, jak korzystne i tanie oferty są w zasięgu naszych możliwości.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share