Główna » Sposób na biznes » Biuro zaplanowane od A do Z

Biuro zaplanowane od A do Z

Od tego, jak zaplanowana i zaaranżowana będzie przestrzeń biurowa, zależeć będą: wydajność pracowników, atmosfera panująca między nimi i ich zadowolenie z pracy. Prawidłowe zaplanowanie biura to także większe bezpieczeństwo. Jak zaplanować biuro od A do Z? Co trzeba uwzględnić w takim planie? Jakie czynniki będą wpływały na ostateczny kształt biura?

Co wpływa na aranżację biura?

Miejsce pracy nie może być zorganizowane dowolnie. Jego kształt musi być dostosowany w pierwszej kolejności do przepisów: prawa budowlanego, BHP, bezpieczeństwa przeciwpożarowego i innych zależnych od charakterystyki branży oraz zadań realizowanych w danej przestrzeni. Prawo jest więc pierwszym sitem, przez które projektant musi przesiać swoje pomysły, aby biuro mogło powstać.

Kolejne czynniki wpływające na plan biura to charakter i organizacja firmy. Jak wyjaśnia ekspert z Interbiuro:

„Plan biura powinien być odbiciem jego struktury, a także osób, które tworzą daną firmę. Wydziela się więc open space dla osób, które pracują wspólnie i swobodnie dzielą się pomysłami; strefy cichej pracy dla osób, których obowiązki wymagają skupienia albo po prostu dla introwertyków; przestrzeń dla osób pracujących bezpośrednio z klientami oddziela się, aby zapewnić swobodę rozmów i dyskrecję, a szefostwo lokuje się w miejscu najbardziej prestiżowym, tak aby nikt nie miał wątpliwości co do tego, jaka jest funkcja tych osób. Każda sfera czemuś służy i temu należy podporządkować plan biura. Wstawienie biurek i szafek to o wiele za mało, jeśli oczekujemy wysokiej wydajności i dobrej atmosfery”.

Plan biura od A do Z – samemu czy z projektantem?

Tworzenie nowego biura jest ekscytujące i towarzyszy mu pewna wizja. Niestety, może się okazać, że to, co piękne w wyobraźni, jest całkowicie niefunkcjonalne w praktyce. Jeśli przestrzeń do zagospodarowania jest duża, a pracowników wielu, lepiej zdać się na profesjonalistę, który pogodzi sprzeczne nieraz interesy i zaplanuje biuro, w którym każdy poczuje się dobrze.

Kolejnym argumentem za tym, aby nie polegać wyłącznie na sobie w planowaniu biura, jest fakt, że fachowy projektant zwróci uwagę na znacznie więcej aspektów, jak np. temperatura barwowa oświetlenia najlepsza do danej pracy, akustyka czy odpowiednio dużo miejsca na osobiste rzeczy pracowników. Co więcej, powierzając plan biura od A do Z profesjonaliście, uzyskujemy dokładną wycenę materiałów i robocizny, a także – dzięki współpracy projektantów z dostawcami i wykonawcami – możemy liczyć na to, że wycena ta będzie bardzo atrakcyjna. Nie tracimy też czasu na szukanie ekipy, która podejmie się urządzania wnętrza. Firma Interbiuro ma w ofercie zarówno projektowanie, jak i aranżowanie biur, co jeszcze bardziej ułatwia sprawę.

Nie ma też obaw o to, że biuro straci swój wyjątkowy charakter – dobry projektant wnętrz biurowych weźmie pod uwagę zarówno cele biznesowe, jak i osobiste upodobania osób tworzących firmę.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share