Attiva – innowacyjny lifting bez skalpela z użyciem fal radiowych RF

Wraz z upływem czasu na twarzy pojawiają się nieuniknione zmarszczki. Masz wrażenie, że z dnia na dzień jest ich coraz więcej? Nic dziwnego, w procesie starzenia skóra traci zdolność do szybkiej regeneracji, jest pozbawiona dawnej elastyczności i nawilżenia. Na skutek tego pojawia się coraz więcej płytkich i głębokich zmarszczek. Dlatego im jesteśmy starsze, tym nasza skóra staje się bardziej pomarszczona, niezależnie od tego, jak bardzo o nią dbamy. Nie da się tego uniknąć, ale można proces starzenia skóry zdecydowanie spowolnić, a nawet nieco zreperować jego skutki. Taką możliwość daje nam zabieg Attiva – hit ostatnich lat – bezpieczny lifting bez skalpela z użyciem fal radiowych RF.

Fale radiowe RF – nowe zastosowanie

Zabieg Attiva to najnowsza metoda aplikacji fal radiowych RF. Dotąd zabiegi z zastosowaniem radiofrekwencji odbywały się przezskórnie (transdermalne). Innowacyjnym rozwiązaniem jest ich bezpośrednia, podskórna aplikacja w miejsca dotknięte problemem starzenia. Fale radiowe RF w tym zabiegu działają jak nici liftingujące, z tą różnicą, że nie są widoczne, a lifting twarzy jest dużo mniej inwazyjny.

Attiva – odmładzanie od wewnątrz

Jak podkreślają specjaliści z bydgoskiej i częstochowskiej Bieńkowscy Clinic, zabieg Attiva umożliwia dostosowanie parametrów zabiegu do potrzeb, możliwości i stanu skóry pacjenta. Miniaturowa sonda emitująca fale radiowe RF jest umieszczona wewnątrz cienkiej kaniuli, którą wprowadza się pod skórę. Aplikator fal radiowych RF jest wyposażony również w specjalny czujnik temperatury, który kontroluje stopień podgrzania skóry wewnątrz i na zewnątrz, dzięki czemu możliwe jest przeprowadzenie bezpiecznego i stosunkowo komfortowego dla pacjenta zabiegu. Najbardziej ,,inwazyjna” wersja terapii Attiva, stosowana w przypadku nasilonych objawów starzenia i rozstępów, zakłada krótką, maksymalnie 3-dniową, rekonwalescencję w domowym zaciszu. Po zabiegu pojawia się niewielki obrzęk i zaczerwienienie, a czasem też zasinienia. Objawy znikają po kilku dniach. W przypadku redukcji drobnych zmian, ślady po zabiegu są minimalne i można od razu wrócić do pracy lub innych, codziennych czynności.

Jak wygląda zabieg Attiva?

Przed zabiegiem Attiva stosuje się miejscowe znieczulenie, aby był on jak najbardziej komfortowy dla pacjenta. Znieczulona skóra jest nakłuwana igłą. Następnie przez otwór po igle wprowadza się cienką kaniulę, w której znajduje się mikrosonda, emitująca fale radiowe RF. Czujnik, w który została wyposażona sonda, wykonuje pomiar temperatury „na żywo”, dzięki czemu możliwa jest kontrola bezpieczeństwa całej procedury. Temperatura skóry na zewnątrz również jest kontrolowana – kamera termowizyjna na bieżąco przedstawia aktualną temperaturę obszaru zabiegowego. Cały proces trwa od 45 do 90 minut, w zależności od problemu estetycznego, z jakim zmaga się pacjent i od efektów, jakie pragnie uzyskać.

Zatrzymaj młodość na dłużej! Efekty zabiegu Attiva

Lifting bez skalpela Attiva umożliwia uzyskanie fantastycznych efektów terapeutycznych. A co najważniejsze, wygląd skóry po zabiegu nie jest sztuczny, ponieważ powoduje samoistną przebudowę uszkodzonej skóry, czyli pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych w skórze. Optymalne efekty widoczne są po około 4-12 tygodniach po pierwszym zabiegu.

Efekty, których możesz się spodziewać po zabiegu Attiva:

  • odbudowa, zagęszczenie i napięcie skóry (lifting twarzy),
  • podniesienie owalu twarzy wraz z likwidacją tzw. ,,chomików”,
  • wyraźne spłycenie nawet głębokich zmarszczek,
  • ujędrnienie skóry w okolicach szyi i podbródka, likwidacja tzw. drugiego podbródka,
  • zredukowanie i poprawa spoistości blizn oraz rozstępów.

Jesteś ciekawa, czy zabieg Attiva jest odpowiedni również dla Ciebie? Dowiedz się więcej na jego temat: https://bienkowscyclinic.pl/zabiegi/radiofrekwencja-podskorna-attiva-nowosc

Share