Główna » Sposób na biznes » Aranżacje hali stalowej na biuro. Rozwiązanie warte rozważenia

Aranżacje hali stalowej na biuro. Rozwiązanie warte rozważenia

Hale stalowe do niedawna kojarzyły nam się głównie z obiektami produkcyjnymi i magazynowymi. Obecnie hale stalowe znajdują znacznie szersze zastosowanie. Jednym z ciekawszych jest aranżacja hali stalowej na biuro. Nowoczesne hale stalowe są nie tylko solidne i trwałe, ale także estetyczne. Obudowa ścian z powodzeniem może zostać wykonana na przykład z odpowiedniej jakości płyt warstwowych, podobnie jak obudowa dachu. Dlaczego aranżacja hali stalowej na biuro to pomysł wart rozważenia?

Solidna inwestycja przy niskich kosztach

Konstrukcja nośna hali stalowej jest w dużym stopniu prefabrykowana, dzięki czemu prace przebiegają płynnie, sprawnie i szybko. Krótki czas budowy ma wpływ na koszty inwestycji z oczywistych względów. Projekt hali stalowej może zostać przygotowany w taki sposób, by możliwa była rozbudowa obiektu w późniejszym czasie przy minimalizacji kosztów. To szczególnie dobre rozwiązanie dla firm, które planują w przyszłości poszerzyć swoją działalność. Wyobraźmy sobie na przykład niewielką hurtownię narzędzi ogrodniczych. Stalowa hala zostaje podzielona na dwie części: biurową i magazynową. Zakładamy, że w przyszłości będziemy też chcieli sprzedawać ogrodowe meble. Część magazynowa może zostać zaprojektowana w taki sposób, by w przyszłości bez naruszenia konstrukcji nośnej hali swobodnie można było dobudować kolejną nawę. W tym miejscu warto zaznaczyć, że nie tylko firmy, które potrzebują magazynów, decydują się na biura w stalowych halach.

Biura nie tylko dla firm produkcyjnych i posiadających magazyny

Jak mówi nam przedstawiciel firmy Profix z Krakowa, na biura w halach stalowych coraz częściej decydują się także firmy usługowe, biura projektowe, agencje marketingowe, czy firmy informatyczne. Wynika to przede wszystkim z trendów w biurowej architekturze, a ta z kolei odpowiada na potrzeby nowoczesnych zespołów. Chętnie stawiamy na open space w biurach, nie odgradzamy się od siebie ścianami i drzwiami, pracujemy razem. Nie jest to rozwiązanie dobre dla wszystkich firm, dlatego warto zaznaczyć, że nawę hali stalowej możemy również dzielić ścianami tradycyjnymi, lekkimi (np. z betonu komórkowego), czy szkieletowymi z płytami z kartongipsu lub szkła. Nie mają one nic wspólnego z nośnością samej hali, dlatego można je dowolnie przebudowywać.

Podsumowując, pomysł na biura w hali stalowej jest rozwiązaniem ciekawym, a więc bez wątpienia wartym rozważenia. Nawet jeżeli nie mamy precyzyjnej koncepcji, a jedynie ogólny zamysł, jak miałby wyglądać obiekt, możemy zawsze liczyć na pomoc projektantów, którzy znają sprawdzone rozwiązania.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share