Główna » Bez kategorii » Akcesoria do stacji paliw – przegląd rozwiązań

Akcesoria do stacji paliw – przegląd rozwiązań

Stacja paliw to miejsce obsługi różnego rodzaju pojazdów, od aut osobowych, aż po samochody ciężarowe, zarówno w miastach, jak i przy drogach. Wyróżniamy przy tym stacje paliw komercyjne, ale również punkty należące do gospodarstw rolnych oraz firm transportowych. Każda taka stacja paliw powinna być bezpieczna i funkcjonalna. Jaki osprzęt jest niezbędny do wyposażenia stacji paliw?

Zbiorniki

Podstawą niezawodnego funkcjonowania stacji paliw jest bezpieczne i ekonomiczne magazynowanie oraz dystrybucja wewnętrzna olejów napędowych i opałowych. W tym celu wykorzystuje się specjalne zbiorniki, które są niezbędne do tankowania ciężkich pojazdów, np. budowlanych, rolniczych czy też ciągników siodłowych. Dobrej jakości zbiorniki powinny być przede wszystkim wytrzymałe, o mocnej konstrukcji i różnych pojemnościach, w zależności od potrzeb danej stacji. Na rynku dostępne są jednopłaszczowe, a także dwupłaszczowe zbiorniki na olej wyposażone w pompę, węże dystrybucyjne, nalewaki oraz filtry. Dodatkowo mogą one posiadać innowacyjne wyposażenie, takie jak liczniki cyfrowe. Do tej kategorii wyposażenia stacji paliw zaliczyć można również zbiorniki na AdBlue, który to czynnik odpowiada za rozkład niebezpiecznych dla środowiska produktów spalania, a mianowicie tlenków azotu.

Dystrybutory

Oprócz bezpiecznego magazynowania łatwopalnych substancji, stacje paliw wymagają również funkcjonalnego systemu dystrybucji tego typu produktów. W tym celu stosuje się dystrybutory paliw, dzięki którym możliwe jest szczegółowe monitorowanie objętości pobieranej substancji – oleju napędowego czy też benzyny.

„Dystrybutory z legalizacją to nieodzowny element wyposażenia komercyjnych stacji paliw. – Mówi przedstawiciel firmy MiM Zbiorniki, która oferuje zbiorniki i akcesoria dla stacji paliw. – Z kolei modele bez legalizacji mogą być przydatne w większych gospodarstwach rolnych, a także na potrzeby firm transportowych. Do wyboru są przy tym dystrybutory wiszące, jak i stojące. Obecnie największą popularnością cieszą się modele samoobsługowe, które wyróżnia łatwość użytkowania.”

Osobną kategorię stanowią dystrybutory do AdBlue, które znaleźć można na wielu stacjach paliw.

Inne

Jakie jeszcze akcesoria przydają się na stacjach paliw? Do innych elementów wyposażenia tego typu punktów, ale również warsztatów, gospodarstw rolnych czy firm transportowych zaliczamy:

  • Pompy do paliwa – funkcjonalne urządzenia do pompowania oleju;
  • Liczniki do paliwa – w tym elektroniczne liczniki do oleju;
  • Systemy zarządzania paliwem – np. elektroniczne systemy do zarządzania olejami;
  • Dystrybutory świeżego oleju – do oleju silnikowego, hydraulicznego czy przekładniowego;
  • Wózki do dystrybucji paliw – mobilne wózki na kółkach wyposażone w zbiorniki i przeznaczone do transportu oraz dystrybucji oleju silnikowego, hydraulicznego i przekładniowego;
  • Zbiorniki wychwytujące – przeznaczone do wychwytywania oleju przepracowanego.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share