Główna » Lajfstajl » Akcesoria do dronów – w co warto się zaopatrzyć?

Akcesoria do dronów – w co warto się zaopatrzyć?

Drony w ciągu ostatnich lat zdobyły sporą popularność na polskim rynku – wśród nich znajdziemy zarówno modele przeznaczone do typowo rekreacyjnego latania, którym mogą bawić się dzieci i dorośli, jak również drogie sprzęty, przeznaczone dla zawodowych fotografów i filmowców. Niezależnie od tego, czy używamy drona do zabawy, czy do pracy, warto wyposażyć się w dodatkowe akcesoria.

Pilot

Nowoczesne drony to urządzenia, które można sterować przy użyciu aplikacji na urządzenia mobilne – tablet czy smartphone. Takie rozwiązanie ma swoje plusy, jednak również sporo minusów, między innymi niską precyzję sterowania czy też szybkie rozładowanie baterii urządzenia. Przy sterowaniu urządzeniem mobilnym mogą nam również przeszkadzać otrzymywane powiadomienia czy nadchodząca rozmowa. Jeśli do naszego drona nie było dostarczonego pilota, możemy zakupić go oddzielnie.

Walizka

Drony to urządzenia dość delikatne i podatne na uszkodzenia.

Jeśli wybieramy się w teren, żeby polatać rekreacyjne lub robić zdjęcia, warto zadbać od odpowiednie zabezpieczenie drona na czas podróży – mówi przedstawiciel firmy ZizakoSpecjalnie do tego przeznaczone walizki sprawdzą się idealnie. Wytrzymałe tworzywo sztuczne, z którego je wykonano, doskonale ochroni zawartość przed zgnieceniem i uderzeniami, zaś wypełniająca walizkę pianka stłumi wstrząsy powstające podczas jazdy samochodem. Zakup obowiązkowy szczególnie dla profesjonalistów”.

Zapasowe śmigła

Śmigła dronów narażone są na wiele uszkodzeń – nawet nieduża kolizja z przeszkodami czy uderzenie w ziemię podczas awaryjnego lądowania prowadzi do połamania czy pogięcia łopatek, które potem już nie nadają się do użytku. W zapasowe śmigła warto zaopatrzyć się już przy kupnie drona i zabierać je ze sobą za każdym razem, kiedy wyruszamy w teren, żeby polatać.

Ładowarka i zapasowe akumulatory

Odpowiednia ładowarka jest sprzętem niezbędnym, bo tylko przy jej użyciu będziemy mogli uzupełnić zapas energii w akumulatorze. Kiedy wyruszamy z dronem w teren, warto mieć ze sobą zapasowe, pełne akumulatory – nie ma bowiem nic gorszego niż padnięta bateria, która uniemożliwia nam dalszą pracę lub zabawę.

Antena

Dodatkowa antena drona pozwala zwiększyć maksymalny zasięg urządzenia. A to oznacza dla nas większą wolność w sterowaniu, większe możliwości wykonywania zdjęć i lepszą zabawę.

Filtry do kamery

Do dronów wyposażonych w kamery warto zakupić zestaw filtrów na obiektyw. Dzięki nim będziemy mogli poprawić jakość wykonywanych ujęć. Każdy filtr ma swoje zastosowanie – przykładowo filtry UV zmniejszają poświatę i poprawiają kontrast, dlatego znajdują zastosowanie, kiedy robimy zdjęcia w warunkach wysokiego nasłonecznienia.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share