Główna » Sprytny sposób » Adaptery do przyczep wielofunkcyjnych. Przegląd ofertowy

Adaptery do przyczep wielofunkcyjnych. Przegląd ofertowy

Trudno wyobrazić sobie pracę nowoczesnego, rozwiniętego gospodarstwa rolnego bez wykorzystania szeregu urządzeń. Jednym z nowszych rozwiązań są tak zwane przyczepy wielofunkcyjne, których wiodącym producentem jest niemiecka marka Fliegl. W ofercie marki znajdziemy również szereg adapterów, dzięki którym możliwe jest dostosowanie przyczepy do wykonywania konkretnej pracy. Sprawdźmy, jakiego rodzaju rozwiązania znajdziemy na rynku.

Rozrzutniki V2 i V2N

Przeznaczone są do równomiernego rozprowadzania różnego rodzaju materiałów na użytki rolne, np. nawozów. Należy pamiętać, że to właśnie od jakości rozrzutu w dużej mierze zależy skuteczność i ekonomiczność nawożenia. Rozrzutniki V2 i V2N wyposażone są w nowoczesne łopatki, wykorzystujące siłą odśrodkową. Ich cechą wyróżniającą je ruchome mocowanie, dzięki czemu łopatki mogą złożyć się w przypadku uderzenia o duży kamień. W ten sposób mechanizm chroniony jest przed uszkodzeniami mechanicznymi. Charakteryzują się dużą wydajnością rozrzutu.

Żmijka przeładunkowa ULS 400 i ULS 600

Używane są do łatwego przenoszenia wszelkiego rodzaju ładunków między przyczepą, a innymi środkami transportu lub obiektami magazynowymi, takimi jak silosy, zbiorniki etc. W żmijkach ULS 400 i ULS 600 zastosowano ślimak przeładunkowy nowego typu, charakteryzujący się wysoką wydajnością. Mogą być wykorzystywane w transporcie takich surowców jak kukurydza, trawa, kiszonki, zrębki, kompost etc. – dzięki temu znajdują zastosowanie w pracy gospodarstw rolnych, kompostowni, tartaków. Wysokość przenoszenia wynosi nawet 5,3 metra.

Stacja przeładunkowa Universal

Stacje przeładunkowe to rozbudowane wielofunkcyjne urządzenia, pełniące rolę logistyczne obrotnicy, stacji pośredniej, bufora i łącznik w transporcie kombinowany. Dzięki jej zastosowaniu możliwe jest zapewnienie nieprzerwanej pracy kombajnu. Stacja wyposażona jest w czytnika, który pozwala rozpoznawać pojazdy rolnicze na polu oraz transportowe na drodze, a także automatycznie ważyć, rejestrować i dokumentować dostarczone do stacji ładunki. To eliminuje konieczność przejazdu po wadze pomostowej. Stacja jest w pełni mobilna i może być w każdej chwili przestawiona w inne, bardziej dogodne miejsce.

Taśma przeładunkowa Ruby

Przeznaczona jest do pryzmowania buraka. Odznacza się wydajnością przeładunku do oko 750 ton na godzinę – parametr ten zależy jednak wysokości przeładunku lub wyładunki, która może być regulowana hydraulicznie między 1,7 a 4 metrami.

Opisane wyżej urządzenia znajdziemy w ofercie firmy Kagro, dystrybutora produktów marki Fliegl.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share