Główna » Sposób na związek » 8 sposobów na toksyczny związek

8 sposobów na toksyczny związek

Toksyczne związki skutkują destrukcją naszego głębokiego uczucia, zaburzenia jego podstaw, nieufnością i podejrzliwością. Nadmiar miłości jest jej niszczycielem. Przejawy obsesji, chorobliwej zazdrości, manipulacje uczuciami wykańcza obojga partnerów. Niestety pomimo oczywistości złego wpływu takiej relacji na psychikę człowieka niełatwo zakończyć toksyczny związek. Przykładami toksycznej miłością są współuzależnienia, związki z psychopatami, ale również uzależnienie emocjonalne którejś ze stron.

Toksyczna miłość.

Kiedy dwoje ludzi postanawia rozpocząć wspólne życie jest pięknie i nikt nie przyjmuje do wiadomości, że atmosfera między nimi może ulec zmianie. To czas, kiedy się poznajemy i przywiązujemy do siebie. Niektóre związki zmierzają w złym kierunku- jedna osoba tak bardzo pragnie być z drugą, że jest w stanie nią manipulować i szantażować. To niebezpieczna relacja, która ma na nas destrukcyjny wpływ. Nie jesteśmy w stanie go zakończyć, ponieważ tak bardzo przeraża nas samotność. Warto jednak zastanowić się, czy lepiej tkwić w relacji, w której musisz żyć na czyjeś dyktando, czy lepiej zacząć od nowa.

Przedstawiam Tobie 8 sposobów na toksyczny związek w rożnych jego fazach.

  1. Zacznij od uświadomienia sobie, że Twój związek jest toksyczny i przynosi Ci więcej negatywnych emocji od szczęścia i radości.
  2. Poszukaj ludzi, którzy mogą Ci pomóc. Istnieją rożne instytucje, które pomogą Ci dzięki doświadczeniu kobiet, które wyszły z takiej relacji. Nigdy nie jesteś sama! Nie musisz liczyć tylko na siebie, są osoby, które chcą dla Ciebie dobrze.
  3. Odnów swoją pasję. Na pewno podczas tak destrukcyjnej miłości nie miałaś czasu na robienie tego, co sprawia Ci przyjemność i co naprawdę Cię zainteresuje. Zastanów się nad tym, co wcześniej pomagało Ci osiągnąć szczęście i poświęć na to czas. Zrób coś dla siebie. Kobiety, które kochają za bardzo poświęcają swoje zdrowie dla dopilnowania spełnienia pragnień drugiej strony. To błędne rozumowanie, a szczęśliwy związek to czynienie świata lepszym dla Was… obojga.
  4. Masz bliskich którzy pomogą Tobie w chwilach załamania. Nie jesteś skazana tylko na swojego partnera. Masz przyjaciół i rodzinę, którzy spojrzą na sprawę obiektywnie.
  5. Znajdź czas dla siebie. Zadbaj o swoje samopoczucie. Obejrzyj dobry film, zrób smaczną kolacje, przygotuj domowe SPA.
  6. Znajdź coś, na czym będziesz mogła wyładować swoje negatywne emocje. Może to być wysiłek fizyczny, czy każde inne zajęcie, które od zawsze pomaga Ci się wyładować.
  7. Żyj chwilą. Nadszedł czas, by zatroszczyć się o godne przeżycie danego Tobie czasu. Nie zastanawiaj się nad tym, ile straciłaś, tylko z podniesioną głową oczekuj nowych, lepszych dni. Świat należy do Ciebie, wystarczy, że po niego sięgniesz.
  8. Wyciskaj każdy dzień, jak cytrynę! Nie pozwól umknąć żadnej chwili, która mogłaby Cię uszczęśliwić. Buduj swoją przyszłość i zastanów się nad podstawieniem sobie celu.

O sposobach na toksyczny związek napisała NATALIA GALUS

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share