Główna » Sposób na ślub i wesele » 6 sposobów na tani ślub i tanie wesele

6 sposobów na tani ślub i tanie wesele

Od dłuższego czasu planujesz już jak będzie wyglądał ten wielki dzień. Przecież już jako mała dziewczynka marzyłaś o sukni jak z bajki i pięknej limuzynie, która zawiezie Cię do ślubu. Rzeczywistość jednak zweryfikowała trochę Twoje plany i okazało się, że będziesz musiała na wszystkim oszczędzać. Tani ślub.. Tanie wesele.. czy to w ogóle możliwe? A i owszem!

Tani ślub – najważniejsza jest data

I nie koniecznie chodzi tutaj o wybór miesiąca z literą „r” w nazwie, jak mówią ślubne przesądy a o jego popularność. Wszyscy chcą wychodzić za mąż latem – czerwiec, sierpień – to prawdziwie ślubno weselny okres, i wtedy też pojawia się największa konkurencja. A czy zimą, wśród baśniowej, śnieżnej scenerii nie może być równie pięknie? Sesja zdjęciowa stylizowana na Królową Śniegu 😉 Albo Elzę z Kariny Lodu. Nie, to nie żart. Bo to idealny sposób na tani ślub. Wybierasz miesiąc, który nie cieszy się wśród nowożeńców wielką popularnością i masz wybór. Łatwiej znaleźć salę, auto, które zawiezie Cię do ślubu, kucharkę, która zadba o pyszne jedzenie – wszystko łatwiej. I taniej. Bo par biorących ślub mniej, a konkurencja w usługach wciąż taka sama. I negocjować się da.

A jak to jest z tymi negocjacjami?

Całkiem przyzwoicie, tylko mów prawdę. Jak wybierzesz sobie zespół, który jest zwykle rozchwytywany, ale terminu póki co nigdzie nie zaklepał, to jest duża szansa, że zejdzie Tobie z ustalonej ceny jeżeli przedstawisz mu swoją sytuację finansową. To też ludzie przecież. Zrozumieją. A i zlecenie im wpadnie – co z tego, że dwie stówki mniej zarobią. Ty będziesz miała na weselny bukiet, a oni nie zbiednieją i będzie wilk syty, i owca cała.

Tani ślub? Życie to nie bajka

I trzeba mieć układy. Bo tak to już bywa, że najlepsze stanowisko pracy zgarnia zwykle ten, kto ma znajomości – Wujek właścicielem firmy, albo Ciotka sekretarka. No i w przypadku wesela jest podobnie. Sama nie wynegocjujesz super stawek ale taki koordynator weselny może już zdziałać  naprawdę dużo. MA przecież kontrakty, układy, załatwia takie sprawy masowo, a jak dużo zleceń, zamówień, to  i zniżka większa. Serio uważasz, że nie warto mu powierzyć tego zadania? Bo niby dużo bierze? Jego wynagrodzenie to tylko ułamek procenta tego, co uda mu się dzięki jego możliwościom zaoszczędzić. Przemyśl tę sprawę. Bo dzięki tej opcji oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale też czas.

Jak zaoszczędzić na ślubie?

Zastanów się, co możesz zrobić sam. Kiedy zajrzysz choćby na allegro, możesz wynaleźć dziesiątki a nawet i setki przeróżnych zaproszeń ślubnych – kuszą, prawda? Bo są takie inne. Takie wyjątkowe. A co Tobie szkodzi podpatrzeć pomysł i zamiast wydawać kilka złotych na jedno zaproszenie (no cóż, tyle kosztuje handmade), wykonać własne? Etykiety na butelki oraz podziękowania dla gości też lepiej przygotować samemu.

Tanie wesele? Korzystaj z opcji dwa w jednym

O co dokładnie chodzi? No cóż.. żeby wesele mogło się (gdzieś) odbyć trzeba znaleźć salę, prawda? A jak już szukasz to najlepiej takiej, która oferuje full serwis, bo wtedy można fajną zniżkę wynegocjować. Ot taki rodzinny interes. Właścicielem Sali jest mąż, kucharką żona, syn gra w zespole albo jest DJem a córka się zajmuje dekoracjami.

Jak chcesz mieć tanie wesele, to pożyczaj

I nieeee. Absolutnie nie chodzi tutaj o pieniądze. Pożyczyć możesz za to biżuterię, która będzie doskonałym dopełnieniem ślubnego stroju a Ty nie wydasz na nią setek złotówek albo też samą suknię ślubną. Obecnie w wielu salonach sukien proponuje się uszycie sukienki na  wymiar i to TY będziesz pierwszą osobą, która będzie miała okazję ją założyć a jednak za wypożyczenie kreacji zapłacisz mniej niż za kupienie takiej sukienki na własność.

 

Istnieje wiele sposobów by udało się zorganizować tani ślub i tanie wesele. Istotna jest też na przykład kwestia czasu, w którym rozpoczynamy przygotowania – tradycyjnie im wcześniej zamawiamy jakąś usługę, tym większy rabat możemy otrzymać. Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, że z założenia i ślub i wesele mamy tylko raz w życiu i może nie warto na tym wydarzeniu aż tak bardzo oszczędzać?

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share