Główna » Sposób na ślub i wesele » 5 pomysłów na atrakcje ślubne

5 pomysłów na atrakcje ślubne

Ślub i wesele- z założenia – mamy w życiu tylko raz. I z tej głównie przyczyny chcemy, by wszystko było dopięte na ostatni guzik. Młodzi rozmyślają nie tylko nad strojem, ale i nad tym, jakie atrakcje dla gości weselnych i jakie atrakcje dla dzieci na weselu powinny się pojawić by mieli je w pamięci na długo. Podpowiadamy, jakie atrakcje ślubne z pewnością zrobią na nich wrażenie.

Motylki, gołębie, bańki mydlane albo konfetti

To coraz popularniejsze atrakcje ślubne budzące zachwyt zarówno u tych większych, jak i u mniejszych gości. Najczęściej, tuż po uroczystości zaślubin, młodzi decydują się na wypuszczenie z klatki dwóch, białych gołębi, co nie dość, że jest naprawdę romantycznym gestem idealnie wpasowującym się w ślubno weselne scenerie, to jeszcze jest także symbolem miłości. Alternatywą do białych gołąbków mogą być motyle. Koszt takiej atrakcji jest nawet trzy razy wyższy, ale wrażenie jakie robi tysiące wypuszczonym w jednym momencie motyli jest tego warte. Fajną atmosferę stworzą też bańki mydlane – można wynająć specjalny agregat, albo konfetti, które z powodzeniem zastąpi ryż płatki kwiatów, którymi obsypuje się nowożeńców po wyjściu z kościoła. Cena takich atrakcji może sięgać od kilkudziesięciu (w przypadku konfetti) po kilka tysięcy ( w przypadku motyli) złotych.

Atrakcje dla gości weselnych w postaci upominków

To fajny pomysł, który z pewnością doceni każda zaproszona na wesele osoba. Wyłącznie od pomysłowości oraz  naszych możliwości finansowych zależy to, w jaki sposób zostanie wykonany taki prezent. Inwestując zaledwie kilka złotych na osobę, można już ofiarować gościom całkiem kreatywny i przydatny upominek, który stanie się jednocześnie wspaniałą pamiątką. A co może być takim weselnym upominkiem dla gości?

  • Własnoręcznie upieczone ciasteczka albo mini muf finki, z jakąś fajną zawartością – na przykład z ukrytą wróżbą czy dobrymi życzeniami
  • Słodkości z nadrukowanym zdjęciem Pary Młodej
  • Coś do pisania – na przykład pióro z jakimś grawerem – może on upamiętać np. datę ślubu
  • Mini buteleczki z alkoholem, z nalepkami z datą ślubu i zdjęciem Młodych

Atrakcje ślubne w formie fontanny

Kraina mlekiem i miodem płynąca… no… może lepiej tą weselną krainę zamienić na czekoladową. Wypożyczenie niewielkiej fontanny to koszt około 150 zł a takiej, która będzie w stanie zadowolić jednocześnie wszystkich weselnych gości – około pół tysiąca. Oczywiście do tego doliczamy jeszcze koszt samej czekolady oraz patyczków, na które nadziejemy wszelkie dodatki, które będzie można później moczyć w czekoladzie. Popularne są również fontanny alkoholowe – koszt wynajmu jest podobny ale w tym wypadku doliczamy jeszcze procentowe trunki.

Pokazy weselne

Tutaj oferta jest również bardzo rozbudowana. Można pokusić się o wynajęcie magika, który zaczaruje ten magiczny wieczór jeszcze bardziej. Można także zaprosić połykacz ognia –niezapomniane wrażenia murowane. Coraz większą popularnością cieszy się również pokaz pirotechniczny – można zorganizować taką atrakcję już za 1500 zł.

Atrakcje dla dzieci na weselu

Wprawdzie wesele to głównie impreza dla dorosłych gości ale często zaprasza się wtedy również dzieci. Jeżeli uzbiera się pokaźna grupka maluchów warto zainteresować się atrakcjami weselnymi dobranymi pod ich kątem. Dobry animator nawet bez większej ekipy będzie potrafił zainteresować maluchy i zachęcić je do wspólnej zabawy. A jeżeli jeszcze przebierze się za klauna i będzie skręcał zwierzątka czy ludziki z balonów to z pewnością podbije ser ducha wszystkich małych gości.

Atrakcje ślubne to dość istotny temat, którym młodzi powinni zainteresować się już na samym początku planowania wesela. Większość z nich jest dostępna od ręki, ale na przykład motyle, które wypuszcza się tuż po wyjściu  z kościoła trzeba „zbierać” nawet przez kilka miesięcy wcześniej.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share