Główna » Sprytny sposób » 5 gadżetów odblaskowych, które powinien znać każdy rowerzysta

5 gadżetów odblaskowych, które powinien znać każdy rowerzysta

Brak odblasków to znacznie większe ryzyko wypadku, a nawet śmierci. Każdy rowerzysta poruszając się po zmroku powinien zaopatrzyć się dla własnego bezpieczeństwa w gadżety odblaskowe. Oto 5 odblasków, które doceni każdy cyklista.

 

Wybór gadżetów odblaskowych dla rowerzystów jest naprawdę spory, począwszy od sportowych ubrań, aż do akcesoriów typowo rowerowych. Oprócz często widocznych na drogach opasek samozaciskowych i klipsów na nogawki, warto używać jeszcze kilku dodatkowych akcesoriów.

Kamizelka ostrzegawcza lub bezrękawnik odblaskowy

Te elementy to absolutne minimum każdego rowerzysty. Ich brak to dowód ignorancji i lekceważenia swojego życia i zdrowia. Kamizelkę odblaskową można kupić na każdej stacji benzynowej czy przez internet. – Są dostępne w kilku rozmiarach, można też regulować ich szerokość. Są lekkie, nie mają zupełnie wpływu na komfort jazdy. W żaden sposób nie ograniczają swobody ruchów rowerzysty, a ciało się w nich nie poci. – mówi ekspert ze sklepu odblaski24.com.pl.

Saszetka na klucze i telefon

Brak miejsca do schowania najbardziej podstawowych drobiazgów to częsty problem osób aktywnych. Mocowana na gumową taśmę saszetka to idealne rozwiązanie, by schować na przykład telefon i klucze. Dzięki regulowanemu zapięciu łatwo dopasowuje się do sylwetki, a migoczące na czerwono elementy ledowe dodatkowo poprawiają widoczność rowerzysty. – dodaje specjalista (odblaski24.com.pl).

Czapka odblaskowa

Ledowa czapka z daszkiem ma wbudowaną baterię, która starcza na ok. 40 godzin pracy. Żarówki mogą świecić na żółto lub czerwono światłem wolnym, szybkim, pulsującym. Czapka może też być wykorzystywana jak tradycyjne nakrycie głowy, bo diody można w każdym momencie wyłączyć.

Pokrowiec na bagażnik

Wodoodporny pokrowiec nie tylko zabezpiecza przewożony bagaż przez śniegiem, czy deszczem, ale może być traktowany jako dodatkowy element odblaskowy. Jest on bowiem wykonany z fluorescencyjnej tkaniny i posiada dwa odblaskowe pasy. – wyjaśnia nasz ekspert (odblaski24.com.pl).

Odblaskowy rękaw rowerowy

Ten z kolei gadżet jest przeznaczony do umieszczenia na ramie roweru. Rękaw rowerowy ma szerokość 4 cm. Jest zapinany na rzep, więc łatwo go zdjąć i założyć. Lekkie usztywnienie chroni przed szybkim zniszczeniem.

Najlepszym rozwiązaniem dla każdego rowerzysty jest zakup i noszenie kilku odblasków na raz. Nie jest to kosztowny wydatek, a poprawa widoczności na drodze to najskuteczniejszy sposób na uniknięcie wypadku. Niestety rowerzyści w zderzeniu z samochodem, czy motorem mają niewiele szans na wyjście z kolizji bez szwanku. By nie ryzykować swoim zdrowiem i życiem, najlepiej od razu wybrać i zamówić dla siebie kilka gadżetów odblaskowych dla rowerzystów.

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share