Główna » Sposób na motywację » 12 sposobów na to jak uwierzyć w siebie

12 sposobów na to jak uwierzyć w siebie

Większość osób, w głębi serca czuje się niewystarczająco dobrze, jest niepewna i zagubiona między swoimi zaletami a słabymi stronami. Niewątpliwie każdy z nas doświadczył w życiu sytuacji, która podłamała jego pewność siebie. Pierwsza miłość, sytuacja w domu, nauczyciele, koleżanki..Jednak każda z tych historii miała swój kres i jej wpływ na nasze życie również powinien się skończyć. Jeżeli przez dłuższy czas w naszej głowie pojawia się głos, który mówi nam, że nie jesteśmy w stanie zrobić tego, na czym nam zależy oznacza to zachwianie się naszej wiary w swoje możliwości. Jak uwierzyć w siebie?

 

Uwierz w siebie

 1. Dostrzeż traumatyczną sytuację. Zaczynając od nowa bardzo ważne jest, by przebaczyć wyrządzone krzywdy. Jeżeli tego nie zrobimy świat nadal będzie stał dla nas w miejscu.
 1. Uwierz, że nawet najgorsze i najtrudniejsze wydarzenia kształtują Twój charakter. Trudne sytuacje dają nam możliwość rozwoju. Jesteś stworzony po to, by doświadczać i dzięki temu sięgać po więcej.
 1. Poznaj swoje słabości. Dokładnie je zdefiniuj nie wyolbrzymiając ich. Dowiedz się, czy naprawdę nie jesteś najlepszy i nad czym musisz jeszcze popracować.
 1. Spotkaj swoje zalety. One stoją tuż za rogiem i czekają tylko na Twój znak, żeby pokazać się w Twoim życiu. Tak naprawdę możesz nigdy ich w pełni nie poznać, jeżeli naprawdę nie uwierzysz w to, ile potrafisz.
 1. Znajdź alternatywę dla złych wydarzeń. Twoje serce przypominać będzie sitko, jeśli nie wypełnisz wszystkich powstałych ran dobrem i miłością.
 1. Pogódź się z tym, że nie jesteś doskonały, a mimo to, możesz osiągnąć swój cel. Możesz sięgnąć gwiazd, jeżeli tylko w to uwierzysz. Wiara w siebie czyni Cię kowalem własnego losu.
 1. Bądź sobą. Nie staraj się wmówić sobie cech, których w Tobie nie ma. Uwierz w siebie  i spraw, by  Twoje marzenia stały się rzeczywistością.
 1. Spoglądając w lustro skupiaj się na pozytywach. Oceniaj siebie jako całokształt, nie zastanawiaj się nad każdą częścią ciało, niedoskonałością. Jesteś piękna, kiedy czujesz się piękna bez względu na to, ile rzeczy w sobie nie akceptujesz.
 1. Daj sobie prawo do popełniania błędów. Jeżeli zdarzy Ci się wpadka, zachowaj się naturalnie. Masz prawo do potknięć, a dzięki delikatnemu uśmiechu i zachowaniu się przyzwoicie możesz zwrócić na siebie uwagę rozmówców.
 1. Skup się na tym, co Ci wychodzi. Zacznij skupiać się na tym, co jest w Tobie silne. Wypisz listę przynajmniej 50 sukcesów. Być może zajmie Ci to trochę czasu, ale dzięki temu zrozumiesz, ile już w życiu osiągnąłeś.
 1. Poproś swoich bliskich znajomych o zrobienie listy Twoich mocnych stron. Dostanie pozytywnej informacji zwrotnej- o tym, jak postrzegają nas inni, co wnosimy pozytywnego do ich życia może zmienić nasze myślenie na bardziej pozytywne.
 1. Nie zakładaj z góry, że Twoje zdanie nikogo nie interesuje. Istnieje na świecie grupa osób, która liczy się z Twoim zdaniem, a rozmowa z Tobą jest dla nich ciekawa i ważna. Musisz to tylko zauważyć.

Wiara w siebie umożliwia Ci postrzeganie swoich błędów i potknięć takich, jakimi są: drobnostkami, a nie końcem świata. Dzięki temu przestaniesz omijać szanse stwarzane dla Ciebie przez los, które mogą diametralnie zmienić życie. Kiedy rośnie Twoja pewność, ludzie wokół również zaczynają Ci kibicować. Zadaj sobie pytanie, jak uwierzyć w siebie, znajdź siłę, by dokonać tego i uwierz, że możesz.

Tekst autorstwa Natalii Galus

Share
Author: Ośmiornica Matylda
Tagi

Podobne Sposoby

Komentarze (1)

 1. Daria Arcimowicz napisał(a):

  Trochę się wstydzę prosić kogoś zrobić listę moich mocnych stron 😀 Ale na pewno chciałabym taką listę mieć 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Share